آغاز سه نمایش آئینی سنتی همزمان با اعیاد شعبانیه


همزمان با اعیاد شعبانیه و جشن میلاد امام حسین (ع)،  سه نمایش آئینی سنتی اجرای خود را در تماشاخانه سنگلج و تالار حافظ آغاز کردند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، نمایش های “ناسور” ، “گرگ دختر” و “بر پهنه دریا” که از جمله آثار موفق جشنواره نمایش های آیینی سنتی در سال ۹۴ بودند همزمان با اعیاد شعبانیه اجرای خود را آغاز کردند.

نمایش “ناسور” به کارگردانی افسانه زمانی که هنرمندانی همچون نسیم ادبی، رویا میرعلمی، گیتی قاسمی، الهه شه پرست و علیرضا آرا در آن ایفای نقش می کنند روز یک شنبه همراه با مراسمی ویژه روی صحنه رفت و قرار است تا ۱۴ خرداد در تالار حافظ ساعت ۲۰ میزبان تماشاگران باشد.

نمایش “گرگ دختر” به کارگردانی عباس عبدالله زاده نیز در ساعت ۱۷:۴۵ روز دوشنبه کار خود را در تماشاخانه سنگلج آغاز کرد. در این نمایش  محمد رضا آزادفرد، ماعده قدیری، یاسمن میرزایی، افشین غیاثی، احمد داودی، مصطفی کلاته ، مجید رمضان نسب، عرفان حق روستا، میلاد امینی، امیرحسین فتوره چی، رامین مراقی، سمیه صباغی، محبوبه محمدی، غزل صفرخانلو، نرگس زارع ایفای نقش می کنند.

روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت نیز نمایش “بر پهنه دریا” به کارگردانی شهرام مسعودی با حضور استاد علی نصیریان و هنرمندان و مسئولان تئاتر کار خود را در تماشاخانه سنگلج آغاز می کند. این نمایش با حضور هنرمندان شناخته شده تئاتر سنتی و سیاه بازی همچون  علی فتحعلی، علی برجی، شهرام مسعودی و داوود داداشی تا ۱۹ خرداد ماه روی صحنه خواهد بود

اجرای نمایش بر پهنه دریا در ساعت ۲۰ انجام می شود و مراسم افتتاحیه ساعت ۱۹٫۳۰ روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت در تماشاخانه سنگلج برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *