اقتباسی از صحیفه امام خمینی(ره) در نمایش «این ره که میروی»


نمایش «این ره که می روی» به کارگردانی محمد هاشم زاده ۱۰ و ۱۱ خرداد ماه در تماشاخانه ماه حوزه هنری به صحنه می رود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، محمد هاشم زاده کارگردان نمایش «این ره که میروی» از آغاز اجرای این نمایش در تماشاخانه ماه حوزه هنری خبر داد و گفت: نمایشنامه این اثر اقتباسی از جلد ۲۱ صحیفه امام خمینی (ره) در باب منشور روحانیت است که در آن امام خمینی (ره) از متحجرین مقدس نما گلایه می کند.

این کارگردان تئاتر به دلایل خود برای رفتن سراغ چنین موضوعی اشاره کرد و افزود: سوژه این کار یک دغدغه قدیمی بود که سرانجام نمایشنامه سال گذشته و همزمان با ایام محرم توسط مصطفی جعفری جوزانی نوشته شد و در آذر و دی ماه به اجرا رفت.

وی با بیان این که خداوند توفیق داده که اثری برگرفته از سخنان امام خمینی(ره) را در قالب نمایش اجرا کند، گفت: پرداختن به چنین موضوعی در تئاتر ایران منحصر به فرد است چرا که چنین موضوعاتی در ۴۰ سال گذشته به نوعی خط قرمز محسوب می شدند و دست گذاشتن روی چنین موضوعی به نوعی راه رفتن روی لبه تیغ است.

هاشم زاده متذکر شد: دشمنان در لباس دین برای هیات‌های مذهبی و روحانیان برنامه دارند و شخصیت اصلی این نمایش نماینده‌ای از گروه‌های مختلف با تفکرات مختلفی است که با اصل اسلام زاویه دارند و قایل به جدایی دین از سیاست هستند.

این کارگردان تئاتر در پایان یادآور شد: این نمایش با شکستن تابویی اتفاق می افتد که به دور از هیاهوی پز روشنفکری شاید کمتر کسی جسارت پرداختن به آن را داشته باشد. روبرو شدن با واقعیتی که انگاره های مخاطب را از برخی روحانیون در دوران زیست حضرت امام (ره) در هم می شکند و پس از اتمام نمایش مخاطب را با دیدگاهی نو از حضرت امام (ره) به عنوان یک چهره مبارز و کاریزماتیک روبرو می کند.

سید علیرضا بدری، علی قزوینی، محمدرضا شاه محمدی، فرید قراچه، علیرضا محمدی و مهدی چوبک زن بازیگران نمایش «این ره که میروی» هستند که روزهای ۱۰ و ۱۱ خرداد ماه، ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه ماه واقع در خیابان حافظ، نبش سمیه، ساختمان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی روی صحنه خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *