برگزاری ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار به میزبانی کرمانشاه


معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار از ۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی استان کرمانشاه خبرداد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن کاویانی راد در رابطه با برگزاری این جشنواره افزود: با اتکا به تجربیات به‌دست‌آمده در طی چند سال گذشته وهمچنین برگزاری پنج دوره این جشنواره در سطح ملی، اینک ششمین دوره آن را در قالب بخش های صحنه ایی و خیابانی تجربه خواهیم کرد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس شورای سیاست گذاری تئاتر ایثار، اهداف این جشنواره را ایجاد فضایی مناسب جهت خلق تجربه های نوین و کشف افق‌های تازه در عرصه تئاتر با موضوع ایثار و شهادت، بزرگداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، انقلاب و دفاع مقدس، تبیین عنصر ایثار، فداکاری  و از جان گذشتگی در اندیشه اسلامی و ملی و بازنمایی تاثیر فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی بر جامعه امروز ایران برشمرد.
وی ادامه داد: بخشهای این جشنواره شامل نمایش‌های صحنه ایی و نمایش های خیابانی می‌شود؛ که ۲۳ نمایش خیابانی و ۱۳ نمایش صحنه ای در این دوره از جشنواره به اجرا در خواهند آمد.
ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار، به میزبانی استان کرمانشاه با مشارکت استانداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه  برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *