حسن معجونی “ستوان اینیشمور” را در چارسو می‌خواند


 در نخستین برنامه “شنبه‌های چارسو خوانی” فصل بهار که به آثار “مارتین مک دونا” اختصاص دارد نمایشنامه “ستوان اینیمشور” به کارگردانی حسن معجونی و توسط گروه “لیو” خوانده می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، در این برنامه که از ساعت ۳۰ : ۱۹ در سالن شماره ۲ پردیس چارسو آغاز می‌شود، رضا بهبودی، هوتن شکیبا، سعید چنگیزیان، امیرحسین طاهری، به آفرید غفاریان، نوید محمد‌زاده، فربد فرهنگ و مازیار سیدی، حسن معجونی را همراهی می‌کنند.

“شنبه‌های چارسو خوانی” یکی از عناوین برنامه‌های فرهنگی پردیس چارسو است که به صورت یک هفته در میان روزهای شنبه در این مجموعه برگزار می‌شود و هر فصل به آثار یکی از نمایشنامه نویسان بزرگ ایران و جهان اختصاص دارد. اولین فصل “شنبه‌های چارسو خوانی” به خوانش آثار “مارتین مک دونا” اختصاص یافته است.

نمایشنامه “ستوان اینیشمور” یکی از متفاوت‌ترین آثار ترجمه شده از “مارتین مک‌دونا” در ایران است که زهرا جواهری آن را ترجمه کرده است. این نمایشنامه درباره یک تروریست بین‌المللی به نام “پادریک” است که گربه‌اش را به دلایل مبهمی از دست می‌دهد. پادریک برای کشف علت مرگ گربه‌اش و پیدا کردن قاتل او برنامه‌هایش برای بمب‌گذاری و کشتار مردم در رستوران‌ها را کنسل می‌کند.

“مارتین مک‌دونا” متولد ۱۹۷۲، نمایشنامه‌نویس، فیلمنامه‌نویس و کارگردان ایرلندی است. “مراسم قطع دست در اسپوکن”، “ملکه زیبای لنین” و “مرد بالشی” از دیگر نمایشنامه‌های ترجمه شده این نویسنده به فارسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *