تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی ایران با اعلام این خبر، افزودن بخش معرفی ۵۸۰ گروه نمایشی ثبت شده تئاتر ایران به همراه مشخصات ۴۰۰۰ نفر از اعضای گروه‌های مذکور را به ویژگی چهارمین سالنامه تئاتر ایران دانست.

طبق اعلام این انجمن، سالنامه تئاتر ایران به عنوان مرجعی متقن، با ارائه  اطلاعات تخصصی تئاتر به عنوان مستندی در دسترس، ادای احترامی به اصحاب تئاتر و اتفاقات تاثیرگذار تئاتری می‌باشد.

این سالنامه هنری به کوشش علی اکبر عبدالعلی زاده و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و در شکل و شمایلی متفاوت تهیه و منتشر شده است.

سالنامه تئاترایران آثار و احوال تئاتر یک سال تئاتر را  با انتشار عکس‌های برگزیده رویدادهای ملی و بین المللی تئاتر ایران به تصویر کشیده است. گاه نامه تئاتر، تاریخ اجمالی تئاتر جهان. زادروز هنرمندان تئاتر، سالروز درگذشت هنرمندان فقید، کتاب نگاری تئاتر ایران، فهرست آثار اجرای شده سال ۱۳۹۵، فهرست تماشاخانه‌های خصوصی، معرفی سالن‌های تئاتر سراسر کشور، آدرس و شماره تلفن آموزشگاه‌های فعال تئاتر، فهرست کتاب‌های انتشارات نمایش، فهرست شماره‌های مجله نمایش را می‌توان به عنوان بخش‌های متنوع و کاربردی این سالنامه نام برد.

در شناسنامه این سالنامه با معرفی رایانامه ای از پژوهشگران، سرپرستان گروه‌های نمایشی، مراکز و اماکن تئاتری و مخاطبان حرفه ای تئاتر درخواست شده است نظرات، اصلاحات و اطلاعات تکمیلی خود را جهت درج در سالنامه‌ی آتی ارسال نمایند.

گفتنی است به منظور بهره مندی علاقمندان و مخاطبان این سالنامه در  تماشاخانه‌های تهران و شهرستان‌ها با قیمت ۲۰ هزار تومان عرضه خواهد شد .