تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، پس از رونمایی پوستر چهارمین جشنواره تئاتر ارس که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد، ابراهیم نصیری از سوی رییس ستاد برگزاری جشنواره، به عنوان دبیر جشنواره تئاتر خیابانی ارس معرفی شد.

بر اساس اعلام این خبر، محورهای فراخوان این جشنواره نیز به شرح زیر اعلام شده است:

۱.اهمیت سرمایه گذاری در منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس

۲.معرفی پتانسیل‌های منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس

 ۳. تاریخ منطقه ارس

 ۴. چالش‌های توسعه منطقه آزاد ارس

 ۵. منطقه آزاد ارس و اقتصاد مقاومتی

 ۶. معرفی نقش منطقه آزاد ارس در جهت پیوند فرهنگی

 ۷. ارس سرزمین زیبایی‌ها و گردشگری

 ۸. ارس در آینه سیاحان، جهان‌گردان و سفرنامه نویسان

همچنین بخش‌های اصلی این جشنواره عبارتند از:

۱.بخش آیین های نمایشی (غیررقابتی)

۲.بخش تئاتر خیابانی (رقابتی)

 در بخش تئاتر خیابانی طرح‌ها بایستی در راستای موضوعات فراخوان تهیه و ارائه شده باشند. با اعلام فراخوان جشنواره در بین استان‌های شمال غرب کشور، طی مهلت مقرر شده، هنرمندان و شرکت کنندگان، باید آثار خود را در قالب لوح فشرده به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند تا بعد از بررسی آثار و انتخاب آن‌ها توسط کارشناسان هیئت انتخاب، از گروه‌های پذیرفته شده دعوت به عمل آید تا طبق زمانبندی دبیرخانه، در منطقه آزاد ارس حضور داشته باشند و در مکان‌های موردنظر سازمان به اجرای نمایش های خود بپردازند.

لازم به ذکر است در این میان۱۰ اثر خیابانی و شش کار آیینی برای اجرا در منطقه انتخاب خواهند شد و در حین اجرای نمایش‌های خیابانی، این آثار به صورت زنده داوری می‌شوند. همچنین بعد از اجرای همه گروه‌های در یک مقطع زمانی خاص، طی یک برنامه اختتامیه از افراد برتر تجلیل شده و گروه‌های مهمان نیز تقدیر می‌شوند.

مهلت ارسال طرح و ایده به دبیرخانه جشنواره تا ۵ اسفند و ارسال مدارک درخواست وسی دی فیلم اثر جهت بازبینی تا ۱۰اسفند ماه اعلام شده است. همچنین اعلام نتایج بازبینی ۱۵ اسفند ماه خواهد بود و زمان برگزاری این جشنواره و اجرای نمایش‌ها، تعطیلات نوروز ۹۶ است(زمان بندی دقیق اجرای نمایش ها متعاقبا اعلام می شود).

شایان ذکر است متقاضیان می‌توانند طرح و ایده های نمایشی خود را  برای حضور در این جشنواره به آدرس اینترنتی  arashonar.ir  و art.arasfz.ir ارسال نمایند.