فریاد اعتراض یک بازیگر تئاتر بر تماشاگر در حین اجرا


وحید رهبانی یکی از بازیگران نمایش « بازی یالتا » ، با سر و صدای بیرون از سالن نمایش و استفاده یک تماشاگر از موبایل ، در حین اجرا عصبانی شده و بر روی تماشاگر فریاد کشید .

وحید رهبانی - بازی یالتابه گزارش تئاتر فستیوال ، اجرای شامگاه گذشته (۱۹ اردیبهشت) این نمایش پس از تذکر همیشگی قبل اجرا برای خاموش کردن تلفن‌های همراه با صداهایی همراه بود که ابتدا به نظر می‌رسید ، بخشی از کار است اما هرچه زمان گذشت صدای بلند افرادی که در کافه بیرون سالن بودند هم به آن اضافه شد و این صداها آنقدر ادامه یافت که استفاده یکی از تماشاگران از موبایلش ، کاسه صبر بازیگر مرد نمایش را لبریز و او را وادار به گفتن این جمله کرد که :  «خانم شما نمی‌دانید باید در سالن تئاتر موبایلتان را خاموش کنید؟!»

این بازیگر که با فریاد و عصبانیت جملات خود را ادا می‌کرد برای اینکه تماشاگران را متوجه کند که کاملا جدی است ، به صداهای مزاحم بیرون از سالن اشاره کرد و گفت : « این ها جزو نقشم نیست! من وحید رهبانی هستم که اینها را می‌گویم چون صدای بنایی و حرف زدن بلند آدمهایی که بیرون هستند، تمرکز را به هم می‌زند. »

رهبانی که مترجم نمایش «بازی یالتا» هم است ، پس از ثانیه‌هایی کوتاه سکوت، بازی خود را از سر گرفت و نمایش ادامه پیدا کرد.

با این حال پس از پایان نمایش «بازی یالتا» وحید رهبانی ضمن عذرخواهی از عصبانی شدندش در حین اجرا گفت : « در سال ۲۰۱۶ می‌بینیم تماشاگرانی هستند که در تئاتر موبایلشان روشن است . اینجا صدای آدم‌هایی که بیرون بلند حرف می‌زنند و بنایی‌ای که آن بالا انجام می‌شود تمرکز ما را که مونولوگ‌های دو صفحه‌ای داریم برهم می‌زند . »

او سپس با کنایه ، بابت اجرای نمایش از تماشاگران ، آن‌هایی که مشغول بنایی یا صحبت در بیرون از سالن بودند عذرخواهی کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *