مدیر کل هنرهای نمایشی به دیدار ملکه رنجبر رفت / ملکه رنجبر: من تاریخ زنده تئاتر ایران هستم


ملکه رنجبر، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون که از نسل دوم بازیگران تئاتر در ایران به شمار می‌رود و این روزها به دلیل بیماری، بیشتر وقت خود را در خانه می‌گذراند در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی خاطرات خود از اولین روزهایی که بانوان پا بر صحنه تئاتر گذاشتند را بیان کرد.

122360_1673444722_320_213

به گزارش سایت تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، ملکه رنجبر که در خانواده‌ای تئاتری متولد شده و از سال‌های کودکی در کنار پدر و مادرش بازیگری را آموخته است، عصر روز گذشته شنبه ۱۶ آبان‌ماه، میزبان مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی شد که به صورت غیر رسمی و برای عیادت به دیدارش رفته بود.

در این دیدار صمیمی، مهدی شفیعی در جریان کامل بیماری بانو رنجبر قرار گرفت و گفت: همه ما فرزندان شما هستیم و آرزو می‌کنیم که هر چه زودتر سلامتی خود را به‌دست بیاورید. هر چند خانواده از شما دور هستند اما هر زمان و در هر شرایطی، اداره کل هنرهای نمایشی همراه شما است.

ملکه رنجبر با بیان این جمله که «من تاریخ زنده تئاتر ایران هستم» گفت: چه رنج‌ها که کشیدیم و چه کارهای قدرتمندی را اجرا کرده‌ایم اما حالا چه به‌دست آورده‌ایم؟ هیچ کس به یاد نمی‌آورد که سال‌ها برای این هنر، افرادی زندگی خودشان را گذاشته‌اند.

رنجبر از محبت مردم و دوستدارانش، افرادی که در ایام بیماری به دیدارش آمده‌اند و کم‌لطفی‌هایی که برخی از چهره‌های تئاتری به تاریخچه خانوادگی او و اسناد باقی مانده از سال‌های گذشته داشتند گفت.

در این دیدار صمیمی، یادگارهای صد ساله از تاریخ تئاتر ایران و خاطرات شیرین و تلخ از سال‌های ابتدای این قرن نیز بیان شد.

مدیر کل هنرهای نمایشی با آرزوی سلامتی برای ملکه رنجبر، تاکید کرد که این دیدار بازهم تکرار خواهد شد. این یک وظیفه انسانی است و اهالی هنر باید قدر پیشکسوتان و هنرمندان توانمند خود را بدانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *