درسا شهرستانی : اگر شرایط مناسبی فراهم شود ، دوست دارم بازیگری را ادامه دهم .


درسا شهرستانی که نخستین تجربه ی بازیگری خود را پشت سر می گذارد ، در نمایش “پدر” به کارگردانی میکائیل شهرستانی ، نقش برتا ، دختر سرهنگ را ایفا می کند . وی علاوه بر ایفای نقش در این نمایش ، موسیقی آن را نیز بر عهده دارد . او به خبرنگار تئاتر فستیوال از چگونگی نزدیک شدن به پرسوناژ برتا و فاکتورهای انتخاب موسیقی برای نمایش “پدر” گفت .

تئاتر فستیوال

درسا شهرستانی در رابطه با نمایشنامه ” پدر ” اثر اگوست استریتدبرگ گفت : استریندبرگ در کودکی سختی های زیادی کشیده و مشکلات عاطفی بسیاری داشته است و شکست های عاطفی که در مراحل مختلف زندگی اش خورده ، باعث شده که به جنس زن بدبین شود . منتقدین هم می گویند که این اثر استریندبرگ در واقع بدبینانه ترین نظر را راجع به زن دارد . ولی کارگردان قصد نداشته که این بخش از اثر را برجسته کند . شخصیت اصلی خانواده ، سرهنگی است که دوست دارد نقش برجسته ای در خانواده و اجتماع داشته باشد ولی همسرش مانع می شود ، که یکی از ابزارهایش برتا است . برتا ، دختر نوجوانی است که تحت تاثیر افکار و نظرات خرافی زنان این خانه قرار گرفته است . با اینکه علاقه ی زیادی به پدرش دارد ولی تاحدی به خواسته های پدرش بی توجه می شود .

او در مورد پرسوناژ برتا ادامه داد : برای نزدیک شدن به شخصیت برتا ، بیشتر سعی کردم به آن فکر کنم و خودم را در آن شرایط بگذارم . بازی در نمایش “پدر” و شخصیت برتا به عنوان اولین تجربه ی بازیگری برای من خیلی خوب بود . برتا نقش مناسبی است و خیلی آن را دوست دارم . با توجه به این که برتا یک دختر ۱۵ ، ۱۶ ساله است و به خودم خیلی نزدیک نبود ، باعث شد که  برای آن تلاش زیادی کنم و امیدوارم تاحدی توانسته باشم به آن نزدیک شوم .

بازیگر نقش برتا در مورد ادامه ی فعالیت بازیگری خود گفت : با آنکه دانشجوی معماری هستم ولی علاقه و عشقم بازیگری است و اگر شرایط مناسبی فراهم شود دوست دارم که بازیگری را ادامه دهم .

شهرستانی درباره ی انتخاب موسیقی نمایش گفت : چندین سال است که پیانو می زنم و موسیقی نمایش هم اثری از بتهوون بود که قبلا آن را نواخته بودم و احساس کردم که خیلی به فضای نمایش نزدیک است . تنش و فراز و فرودهایی که در این قطعه وجود دارد ، باعث شد که آن را برای این اثر نمایشی مناسب ببینم .

درسا شهرستانی در پایان در مورد تجربه ی کار با میکائیل شهرستانی گفت : تجربه ی کار با آقای شهرستانی خیلی خوب بود . ایشان در کارشان بسیار وسواس دارند و جدی هستند و این مسئله خیلی خوب است . من با این قضیه راحت بودم و به نظرم سبک خوبی برای کار کردن است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *