دیزی فل از پرفورمنس “داستان های زودگذر” و مخاطبین ایرانی می گوید .


دیزی فل “Daisy Fel” کارگردان فرانسوی ، که در قالب کارگاه آموزشی هارمونی حرکات از ایده تا حرکت به همراه دنیل ند و ماری گارنیر به تهران سفر کرده است ، نمایش “داستانهای زود گذر” را به صورت تک اجرا در تماشاخانه بازیگاه به روی صحنه برد .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، این کارگاه آموزشی توسط گروه تئاتر زندگی با مدیریت پروژه جعفر مهیاری و با همکاری سفارت فرانسه برگزار شد که پیش از این نیز در سال جاری کارگاه حرکت تئاتر به سبک پینا باوش “Pina Bousch” را توسط الکساندرا شوارتز از آلمان در تماشاخانه بازیگاه برگزار کرده بود .

در کارگاه هارمونی حرکات از ایده تا حرکت که به کمپانی “Lite Cox” اختصاص داشت ، کارگاه سه جلسه‎ای درباره فلسفه حرکت و رابطه حرکت و اشیا برگزار شد و پرفورمنسی به نام “داستان های زودگذر” به کارگردانی دیزی فل که خود نیز به همراه دنیل ند و ماری گارنیر در آن بازی می کرد ، به روی صحنه رفت .

دیزی فل در مورد اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : این پرفورمنس ۱۰ داستان مختلف و جدا از هم را روایت می کند که در واقع یک نمایش کامل نیست و یک نوع توالی حرکت را نشان می‎دهد . ما برای به تصویر کشیدن این داستان ها از موسیقی سراسر جهان ، موسیقی شرقی ، هندوستان گرفته تا فرانسه و امریکا استفاده کردیم .

او در ادامه افزود : به طور مثال یکی از این داستان ها درباره یک شهر و مردم آن است که بی اعتنا از کنار هم می گذرند و همه عجله دارند یا دیگری در مورد این است که مثلا شما یک عروسک یا مجسمه دارید و آن را به هر فرمی که دوست دارید ، در می آورید . در نهایت هم پرفورمنس ما در اوج و با انرژی تمام می شود ولی به طور کلی در همه ی این ۱۰ داستان نوعی فانتزی وجود دارد .

کارگردان “داستان های زود گذر” در مورد مخاطبین ایرانی گفت : مخاطبین حاضر در سالن با دقت تمام و بدون هیچ صحبت و حرکتی پرفورمنس ما را تماشا کردند و انرژی بسیاری را به ما منتقل کردند . بسیار با احترام بودند و حضور آن ها باعث خوشحالی ما شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *