مهرانه کمالی : تجربه بازی در “پزشک نازنین” برایم بی نظیر بود .


نمایش “پزشک نازنین” کاری از گروه تئاتر پاپیون به کارگردانی حسین رحیمی این روزها در تماشاخانه مشایخی به روی صحنه می رود . در این نمایش که با حضور معلولین پرتوان و چند بازیگر دیگر  اجرا می شود ، مهرانه کمالی یکی از بازیگرانی است که در کنار بازیگران معلول پرتوان به ایفای نقش می پردازد . این بازیگر طی گفت و گو با خبرنگار تئاتر فستیوال از تجربه همکاری خود با این گروه و بازیگرانش می گوید که می توانید آن را در ادامه بخوانید :

تئاتر فستیوال

مهرانه کمالی ابتدا در رابطه با همکاری خود با گروه تئاتر پاپیون گفت : من کاملا اتفاقی به این گروه آمدم و بسیار از این اتفاق خوشحال هستم ، و برایم خیلی این کار لذت بخش است . من بسیار دوست دارم که این کار را در کنار آقای رحیمی و آقای سپهری ادامه دهم .”

وی با بیان اینکه “پزشک نازنین” برای او تجربه ای جدید است ، توضیح داد : “این کار برای من یک تجربه جدید است و از بودن در کنار بچه ها لذت می برم و نه تنها هیچ فرقی بین آنها با مردم عادی نمی بینم بلکه آنها را بهتر هم می بینم .”

طراح لباس نمایش “پزشک نازنین” با اشاره به کمبود آرشیو و مشکلات طراحی لباس این نمایش افزود : “من در این نمایش در هر کاری که از دستم بر می آمد کمک کردم ، طراحی لباس گروه را من بر عهده داشتم و برایم خیلی مهم بود . در نهایت به دلیل کمبود آرشیو ، آنچه که می خواستم نشد ولی باز هم سعی کردم با همان چیزهایی که موجود است کار را به گونه ای پیش ببرم که به چشم آید .”

بازیگر نمایش “پزشک نازنین” در پاسخ به این سوال که  آیا تمرینات در کنار بچه های معلول ، کار را سخت می کرد ؟ و بار مسئولیت شما را به عنوان بازیگر سنگین می کرد ، گفت : “ بله ، کار بسیار سخت بود . ولی چون برایم لذت بخش بود ، سختی آن به چشمم نمی آمد . سعی می کردم بازی من به آن ها کمک کند . مخصوصا این که بازی من با زهرا بود و مدام نگران این بودم که حالش در روی صحنه بد نشود و یا دیالوگی را فراموش نکند ، از این نظر خیلی سخت بود ولی خدا را شکر ، توانستم و اگر آقای رحیمی هم راضی باشند ، می توانم بگویم که کار به نوعی خوب پیش رفت .”

کمالی با اشاره به فعالیت های دیگر خود در حوزه تئاتر توضیح داد : ” من قبلا تئاتر آزاد کار می کردم و به جرات می توانم بگویم محیطی که اینجا دیده ام را جای دیگر ندیده ام .”

وی در پایان کار کردن با گروه تئاتر پاپیون را لذت بخش دانست و گفت : ” کار کردن با این بچه ها بسیار برایم لذت بخش است . من خیلی چیزها از آن ها یاد گرفتم ، آن ها احساسشان را به راحتی بیان می کنند ، زیر و رو ندارند . مشکلاتی در بازی کردن وجود دارد ولی کار کردن با آنها خیلی راحت تر از آدم های دیگر است .”

 

يک نظر ثبت شده است .

  1. سمانه عطایی گفت:

    اجراهای زیادی از این نمایشنامه دیدم ولی این قطعا اجرای متفاوتی از آن هست و حتما دلم می خواد این رو هم ببینم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *