کافه سایه  ، دوراهی عشق و خیانت !


یادداشتی بر نمایش ” کافه سایه ” به بهانه ی اجرا در سی و سومین جشنواره تئاتر فجر 

کافه سایه

نمایش کافه سایه با ریتمی مناسب و داستانی جالب در خصوص دو راهی عشق و خیانت ، در سه برهه تاریخی به اجرا در آمد . خلاقیت های موجود در فواصل اپیزودها به همراه اجرای موسیقی زنده و تبدیل تیپ ها به شخصیت ، فضای نمایش را بسیار تاثیر گذار کرد .

نمایش چالشی است برای انتخاب علایق یا اجرای عدالت ، برای مخاطب این تردید را ایحاد می کند که از نظر اخلاق کدام درست تر است و در نهایت گذر از عشق و دوست داشتن و پایبندی به اخلاق ، پیروز ماجرا بود !

نکته جالب توجه اجرا ، استفاده از عروسک است که بر خلاف نمایش ” ملاقات بانوی سالخورده ” عروسک ها بخشی از اجرا بوده و انتقال مفاهیم را به درستی انجام می دادند ! این اتفاق در حالی است که با وجود عروسکهای شخصیت دار ، این نمایش ، در جشنواره عروسکی شرکت نکرد .

میزانسن در عین سادگی بسیار کارا بود ، ولی پر بازی ( full action ) نبود که البته نیازی هم  به آن احساس نمی شد !  بازیگران ( cast ) به درستی انتخاب شده بودند و بر خلاف دیالوگ محور بودن اثر انتقال حس و مفاهیم به درستی صورت گرفت . نکته مثبت دیگر این نمایش ، پرهیز از زیاده گویی و رساندن مفهوم در شصت دقیقه بود که با موفقیت انجام شد .

                                                                                                                                     شهرزاد وکیلی – نویسنده مهمان         

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *