تاریخ انتشار : ۳ - آذر - ۱۳۹۵   بخش : رویداد نگار

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، از افتتاح رسمی پردیس تئاتر شهر تهران (خاوران) بعد از ماه صفر خبر داد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، علیرضا جعفری با بیان اینکه مرکز تئاتر حرفه ای خاوران در منطقه ۱۵ در زمینی به مساحت ۲۵۲۰۰ متر مربع با زیربنای ۱۸۲۶۱ متر مربع احداث شده است، اظهار کرد: پایتخت با وجود سالن های متعدد فاقد یک مرکز حرفه ای تئاتر بود و سالن های موجود در تهران نیز فرسوده یا به صورت خصوصی در نزد ارگان ها و نهادها قرار داشت. بنابراین ایجاد یک مرکز حرفه ای برای تئاتر در شهر تهران، تأمین بخشی از سرانه فرهنگی و سالن نمایش در مقیاس منطقه و شهر و ساخت و ایجاد مرکزی برای برگزاری نمایش و تئاتر در سطح شهر تهران ضرورت داشت.

وی امکان اجرای موسیقی ارکستر، سمفونیک، موسیقی کلاسیک و پاپ به شکل کاملاً حرفه ای را از مهم ترین ویژگی های این مرکز معرفی کرد و گفت: فضاهای اصلی این پروژه شامل سالن اصلی ۱۰۰۰ نفره برای اجرای نمایش های حرفه ای با امکانات کامل پشت صحنه و کارگاه دکور، یک سالن نمایش عروسکی برای کودکان و نوجوانان به ظرفیت ۱۳۰ نفر، یک سالن سینما برای کودکان و نوجوانان، سه سالن تمرین با تمامی امکانات، فضای گردهمایی و برگزاری کنفرانس ها و جشنواره ها، کتابخانه تخصصی تئاتر، ۶ سالن کوچک، ۵ سالن تئاتر (بلک باکس) در ۲ اندازه و یک سالن اجتماعات ۱۶۰ نفره است.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به بهره برداری آزمایشی از پردیس تئاتر خاوران و برگزاری جشنواره تئاتر شهر در این مکان، تصریح کرد: به دلیل ایام عزدارای امام حسین (ع) امکان بهره برداری رسمی از مجموعه در ایام محرم و صفر وجود نداشت. بر همین اساس قرار است پس از ایام صفر افتتاحیه رسمی پردیس تئاتر خاوران با حضور مدیران ارشد شهری برگزار شود.

جعفری گفت: پیش بینی کردیم تا پس از بهره برداری رسمی، پردیس تئاتر تهران میزبان سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر باشد و حضور اصحاب هنر در این فضا پررنگ تر شود.نظر شما:

نمــا فــستیوال