آخرین بازیگر «سه خواهر و دیگران» مشخص شد


با پیوستن سام قریبیان به جمع بازیگران نمایش «سه خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد این نمایش برای اجرا در آخر تیرماه آماده می شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از مهر ، حمید امجد پایان تیر ماه تئاتر نمایش «سه خواهر و دیگران» را در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌برد.

تا کنون حضور بازیگرانی چون ریحانه سلامت، معصومه رحمانی، مارال آتشی، بهنوش بختیاری، افشین هاشمی، داریوش موفق، محسن حسینی، جمشید جهانزاده، رامین سیاردشتی، علیرضا ناصحی، پیام امیرعبدالهیان در این اثر نمایشی مشخص شده است و سام قریبیان به عنوان آخرین بازیگر نمایش در حال حاضر مشغول تمرین برای آماده سازی «سه خواهر و دیگران» است.

متن این نمایش را حمید امجد به نگارش درآورده است و در آن به غیر از اشاره به رخدادها و شخصیت‌هایی واقعی از زندگی شخصی آنتون چخوف، رخدادها و شخصیت‌هایی از چند اثر او همچون «باغ آلبالو» و «سه خواهر» نیز در کنار پاره‌هایی از موقعیت و رخدادهای «شاه لیر» شکسپیر حضور دارند. در این نمایش رد پای گرایش حمید امجد به شناخت و تجربه نمایش‌های سنتی ایرانی و تاریخ ایران نیز جستنی است.

نمایشنامه «سه خواهر و دیگران» سال ۹۴ از سوی انتشارات نیلا به چاپ رسیده است.

از دیگر عوامل این تئاتر می توان به طراح صحنه و لباس: امیر اثباتی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: نشاط پورفراهانی، مدیر روابط عمومی: آیدا اورنگ، دستیار دوم کارگردان: جواد اسفندیاری، پشتیبانان مجازی: آریان امیرخان، محمد حیدری، تهیه کننده: سعیده آبشناسان اشاره کرد.

حمید امجد پیش از این در عرصه کارگردانی تئاتر آثار موفقی همچون «نیلوفر آبی»، «پستوخانه»، «شب سیزدهم»، «زائر» و «بی شیر و شکر» را به صحنه برده است.

وی جوایز متعددی از جمله جایزه بهترین نمایشنامه و بهترین کارگردان را از هفدهمین جشنواره تئاتر فجر و همچنین جایزه بهترین نمایشنامه دوازدهمین جشنواره تئاتر آیینی و سنتی را برای نمایش «زائر» دریافت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *