در گفت و گو با تئاتر فستیوال :

استاد محمدعلی کشاورز : امیدوارم نقد های زیبا بنویسید .


به مناسبت سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر ، عکس هایی از اساتید و پیشکسوتان عرصه ی تئاتر ، توسط ستاد برگزاری این دوره از جشنواره تئاتر فجر ، در حد فاصل بین تالار وحدت و مجموعه تئاتر شهر نصب شده است . همین بهانه ای شد تا ما با تعدادی از این اساتید تماس گرفته و بخواهیم از این سی و پنج دوره ای که از جشنواره تئاتر فجر گذشته است ، خاطره ای تلخ یا شیرین برایمان تعریف کنند .

گفتگوی ما با استاد محمد علی کشاورز بسیار شیرین و خواندنی بود . به همین دلیل بر آن شدیم تا این مصاحبه را به صورت مجزا نیز منتشر کنیم .

مخاطبین عزیز می توانید گزارش کامل خاطرات این پیشکسوتان و اساتید را در روزهای آتی بخوانید .

تئاتر فستیوال

استاد محمد علی کشاورز ، بازیگر پیشکسوت تئاتر ، سینما و تلویزیون ، در پاسخ به خبرنگار تئاتر فستیوال در مورد خاطراتشان از جشنواره تئاتر فجر گفتند : به علت مشکلی که برای پایم در سال ها قبل پیش آمد ، سی سال است که خبری از ماجراهای تئاتری ندارم  و نمی دانم بر تئاتر چه گذشته است .

استاد کشاورز درباره ی دورانی که خود بر صحنه ی تئاتر آثار ماندگاری چون مرده های بی کفن و دفن و بازی استریندبرگ ” را ایفا کرده اند ، عنوان کردند : در دوره ای که من تئاتر کار می کردم ، با افراد کارکرده ی بسیار خوبی مثل مرحوم حمید سمندریان ، آقای علی نصیریان ، آقای عزت الله انتظامی و آقای داوود رشیدی آثار زیادی را اجرا کرده ایم که اغلب مرحوم سمندریان کارگردان بود و ما بازی می کردیم . خدا او را رحمت کند . این راهی است که در حال حاضر جوان های ما باید شرافت ، نجابت و انسانیت را از آقای حمید سمندریان یاد بگیرند . و امیدوارم خداوند به علی نصیریان طول عمر بدهد .

وی با ابراز امیدواری برای اهالی تئاتر اذعان داشتند : امیدوارم در راه تئاتری که گذشتگان زحمت بسیاری برای آن کشیده اند تا به اینجا رسیده است ، همه جوان هایی که کار ، کوشش و تلاش می کنند ، موفق و زنده باشند .  نقد های زیبا بنویسید تا من که نمی توانم از خانه برای دیدن آثار بروم ، حداقل آن ها را بخوانم .

استاد محمد علی کشاورز در پایان گفتند : امیدوارم که شما جوان ها در راه اعتلای تئاتر این مملکت موفق و پیروز باشید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *