آغاز اجرای عمومی “مضرات دخانیات” با استقبال خوب تماشاچیان


دو اجرای نخست نمایش “مضرات دخانیات” ، اثری از گروه نمایش دلفین که از ساعت ۱۸:۳۰ روز یکشنبه ۲۰ تیرماه سال جاری در سالن استاد خسرو شکیبایی تماشاخانه و مدرسه تئاتر سه نقطه به روی صحنه رفته است با استقبال بسیار خوب تماشاچیان به ویژه دانشجویان همراه شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش “مضرات دخانیات” نوشته آنتوان چخوف و بازی و کارگردانی محسن ستوده که در جشنواره مونولوگ” موندا” جایزه بهترین کارگردانی را کسب کرد، اجرای عمومی خود را از روز یکشنبه ۲۰ تیرماه در سالن استاد خسرو شکیبایی این مجموعه آغاز کرده است.

“مضرات دخانیات” روایت زندگی یک سخنران و مدیر آموزشگاه موسیقی و پانسیون دخترانه ودرد و دلهای یک انسان رنجور از زمانه خویش است. هرچند قرار است درباره مضرات دخانیات سخنرانی شود ولی رشته افکار سخنران گسسته میشود و او را وارد دنیای زندگی شخصی خود میکند

در این اثر از نمایشنامه های چخوف روابط و موقعیت انسان ها در یک موقعیت کمدی تلخ به چالش کشیده شده است. تناقض های رفتاری در شرایط مختلف با بیانی ساده از لایه های درونی شخصیت در این نمایش آشکار میشود و ذهن تماشاچی را به تفکر وا می دارد. همچنین در دراماتورژی این نمایش توسط الهام فرزانه، بحث تطبیق آن با فرهنگ کشور مد نظر قرار گرفته شده است و اندکی از فیلترهای معاشرتی اجتماع عبور داده شده است.

عواملی که در تهیه و اجرای نمایش “مضرات دخانیات” همکاری داشته اند عبارتند از: کارگردان: محسن ستوده، تهیه کننده:الناز فرزانه دستیار کارگردان: محمد جواد آقایی،بازیگر:محسن ستوده، منشی صحنه:مهسا معارفی، مدیر صحنه: مرسده تنها  ،طراح لباس: فاطمه کرمی،روابط عمومی: محمدرضا سخایی.

این نمایش همه روزه از ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه در سالن استاد خسرو شکیبایی تماشاخانه و مدرسه تئاتر سه نقطه واقع در خیابان فلسطین شمالی، نرسیده به بلوار کشاورز، خیابان مرتضی زاده – پلاک ۱۰ تا  دهم مرداد ماه به روی صحنه می رود.

همچنین با تمهیدات اندیشیده شده از سوی گروه نمایش، برای رفاه حال دانشجویان تمام رشته های تحصیلی، این عزیزن می توانند با ارائه کارت معتبر دانشجوی در تمام روزهای اجرا از ۳۰ درصد تخفیف خرید بلیت های نمایش بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *