آغاز اجرای پنج نمایش با موضوع مقاومت در تهران و البرز


پنج نمایش در قالب پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر «مقاومت» در دو استان تهران و البرز اجرای عمومی خود را آغاز کردند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، در ادامه چهارمین بخش اجراهای عمومی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر «مقاومت» ۲ نمایش «مرد نیست» به نویسندگی ابوالقاسم غلام حیدر و کارگردانی مشترک سجاد بابائی و ایمان سلیح ساعت ۱۷ در فرهنگسرای نیاوران و نمایش «فولاد هرگز زنگ نمی زند» به کارگردانی زری اماد و نویسندگی سیروس همتی در تئاتر شهر به روی صحنه می روند.

در خلاصه نمایش «مرد نیست» آمده است: رزمنده‌ای  قصد دارد از محل استقرار نظامیان عراقی تصویربرداری کند. وی برای انجام کار خود باید از هفت گودال استتار شده در زیر خاک عبور کند. در این نمایش سجاد بابایی، فرزاد ابوعلی و کیانوش احمدی ایفای نقش می کنند.

همچنین در خلاصه نمایش «فولاد هرگز زنگ نمی زند» آمده است: دختر یکی از جانبازان جنگ تحمیلی به سبب روحیه دلاور مردی و تاثیر شگرف و هدایتگر پدرش از یک گرفتاری بزرگ رهایی پیدا می کند. بازیگران این نمایش مهدی صبائی، مجید سعیدی، مسعود رحیم پور، ترانه کوهستانی و زری اماد هستند.

سه نمایش «ایستاده در موقعیت» به نویسندگی و کارگردانی وحید نفر ساعت ۱۸:۳۰ در خانه نمایش، نمایش «خط و خاطره» به نویسندگی و کارگردانی کارگردانی حسن خلیلی فر ساعت ۱۸ در تماشاخانه ماه و همچنین نمایش «قرار» به نویسندگی مهرداد کوروش نیا و کارگردانی نبی کوروش نیا در تئاتر شهر کرج (تالار حافظیه) در حال اجرا هستند.

پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر «مقاومت» به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت با دبیری حسین پارسایی در قالب اجرای عمومی آثار منتخب تهران و سایر شهرهای ایران از ۳۱ شهریور تا هفتم آذر ۱۳۹۴ در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *