آغاز ویژه‌ برنامه «ماتم ماه» از امروز در تئاترشهر


آیین های عاشورایی و مجالس تعزیه «ماتم ماه» از روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه در محوطه تئاتر شهر آغاز می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، آیین های عاشورایی و مجالس تعزیه مجموعه تئاتر شهر با عنوان «ماتم ماه» از روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه با اجرای یک آیین سنتی مذهبی و یک مجلس شبیه خوانی  توسط هنرمندان مطرح این عرصه در محوطه تئاتر شهر آغاز می شود.

اولین اجرای این ویژه برنامه به آیین «عَلَم گردانی» و «کُتَل گردانی» به سرپرستی یوسف شاه حسینی از تفرش اختصاص دارد که این برنامه بعد از اذان مغرب و عشا در محوطه تئاتر شهر میزبان دوستداران آیین های نمایشی عاشورایی خواهد بود.

اجرای مجلس شبیه خوانی «حضرت مسلم» به سرپرستی احمد عزیزی بخش دوم برنامه های روز اول آیین های عاشورایی مجموعه تئاتر شهر را تشکیل می دهد که این گروه نمایشی بعد از اجرای گروه تفرش برنامه خود را به مخاطبان ارائه می دهد.

آیین های عاشورایی و مجالس تعزیه مجموعه تئاتر شهر  از روز دوشنبه ۲۶ مهر همزمان با پانزدهمین روز از ماه محرم با همکاری مشترک شهرداری منطقه ۱۱ تهران، مرکز هنرهای نمایشی و مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه مندان به مجالس شبیه خوانی و آیین های عاشورایی از مناطق مختلف سراسر کشور خواهد بود. این آیین های عاشورایی تا روز جمعه ۳۰ مهر در قالب اجرای برنامه های مختلف نمایشی و آیینی میزبان دوستداران حضرت ابا عبدالله خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *