آمادگی حضور تئاتر صربستان در جشنواره تئاتر فجر


در دیدار دیان ساویچ رئیس، تئاتر ملی صربستان با محمود شالویی رایزن فرهنگی کشورمان در بلگراد پیرامون توسعه همکاری گروه‌های نمایشی بین دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی رایزنی فرهنگی صربستان؛ در این ملاقات محمود شالویی با اشاره به اهمیت جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در ایران گفت: تئاتر در ایران حوزه وسیعی از فعالیت‌های هنری را در برمی‌گیرد و جمعیت قابل ملاحظه‌ای از هنرمندان کشور را تحت پوشش خود دارد.

رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه افزود: رخدادهای تئاتری افزون بر تهران در اغلب استان‌های کشور نیز جریان پرشتابی دارد و به نحوی پویا و از رشدی فزاینده برخوردار است.او همچنین اضافه کرد: در این میان مهمترین رویداد هنری در عرصه تئاتر ایران، جشنواره بین المللی تئاتر فجر است که همزمان با جشن‌های پرشکوه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور گروههای نمایشی حرفه ای از داخل کشور و نمایش‌های منتخبی از آثار خارجی برپا می‌شود.

شالویی خاطر نشان کرد: جشنواره تئاتر فجر آیینه‌ای از تئاتر ایران است که سهم بسزایی را در بالندگی این هنر ایفا می‌کند و برای گروه‌های نمایشی خارجی هم فرصت مغتنمی برای آشنایی هرچه بیشتر با هنرهای نمایشی در ایران و انتقال دانش و تجربه تئآتری فراهم می‌آورد.

شالویی در خاتمه از رئیس تئاتر ملی صربستان دعوت کرد تا به منظور معرفی گروه‌های فعال تئاتری صربستان و هماهنگی برای انتخاب نمایش‌های برتر برای شرکت در جشنواره بین المللی تئاتر فجر جمهوری اسلامی ایران همکاری نماید.

دیان ساویچ رئیس تئاتر ملی صربستان هم ضمن ابراز خوشنودی از این دیدار گفت: ما از توانمندی‌های هنری تئاتر در ایران و درخشش جهانی آن فراوان شنیده ایم و همیشه هم به دنبال فرصتی برای تبادل همکاری در این زمینه بوده ایم.او افزود: هم اینک که چنین فرصتی در حال فراهم آمدن است بسیار خرسندیم و با اشتیاق فراوان با جشنواره بین المللی تئاتر فجر ایران همکاری خواهیم کرد.

رئیس تئاتر ملی صربستان در ادامه افزود: برای معرفی و اعزام گروه‌های تئاتری منتخب به ایران برای شرکت در این رویداد مهم هنری اعلام آمادگی می‌کنیم و از هم اکنون نیز بستر‌های لازم را برای این منظور فراهم خواهیم کرد.

رئیس تئاتر ملی صربستان ضمن تحسین شکوه فرهنگی و هنری کشورمان یاد آور شد: فرهنگ و هنر ایران سابقه ای دیرینه دارد و برای جهانیان عظمت آن شناخته شده است و به یقین در مقوله تئاتر هم از تجربه و توانمندی لازم برخوردار می‌باشد.در این دیدار همچنین دیان ساویچ، مراتب آمادگی تئاتر صربستان را برای سفر دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر کشورمان برای گفتگو و بازدید از برنامه‌های نمایشی و نیز انتخاب آثار مورد برای حضور در جشنواره فجر نظر اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *