آمار تماشاگران سالن های تئاتر تهران تا ۱۳ خرداد


آمار تماشاگران و میزان فروش نمایش های روی صحنه در تالار های مجموعه تئاتر شهر ، سنگلج ، هنر و خانه نمایش تا پایان روز ۱۳ خرداد ماه جاری اعلام شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، در مجموعه تئاتر شهر نمایش های “راه مهر راز سپهر” به کارگردانی شکر خدا گودرزی طی ۱۸ اجرا میزبان ۳۱۵۵ تماشاگر بوده است. این نمایش که در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است ۲۵۴ بلیط تمام بها ، ۶۳ بلیط نیم بها ، ۹۵۳ بلیط تخفیف دار و ۱۸۸۵ بلیط میهمان به مخاطبان خود عرضه کرده و در مجموع مبلغ ۲۸۸ میلیون و ۳۶۰ هزار ریال فروش داشته است.

نمایش دیگر این مجموعه که در تالار چهارسو روی صحنه است “بیگانه” به کارگردانی دکتر مسعود دلخواه ، طی ۱۲ اجرا ۱۳۰۷ تماشاگر داشته است. برای این نمایش ۶۷۸ بلیط تمام بها ، ۱۵۲ بلیط نیم بها ، ۲۲۵ بلیط تخفیف دار و ۲۵۲ بلیط میهمان ارائه شده که رقم فروش آن را به ۲۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال رسانده است.

در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر نیز نمایش “اکتبر ۱۹۴۲ پاریس” به کارگردانی مسعود موسوی طی ۱۹ اجرا ۱۴۵۴ تماشاگر داشته است. این نمایش ۹۳۴ بلیط تمام بها ، ۱۰۸ بلیط نیم بها، ۴۱۲ بلیط میهمان به مخاطبان عرضه کرده و مبلغ فروش ۱۴۸ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال را بدست آورده است.

اما در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر که در هفته گذشته به پروژه تئاتر را باید به آتش کشید اختصاص داشت سه نمایش روی صحنه رفت که با استقبال خوب مخاطبان فعالیت های پژوهشی همراه بود.

نمایش “زن” به کارگردانی مجید بشکال طی ۵ اجرا ۱۲۴ تماشاگر داشته که از آ« میان ۳۸ بلیط تمام بها ، ۸۶ بلیط میهمان برای این نمایش ثبت شده است. مبلغ گیشه این نمایش ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال اعلام شده است.

نمایش “کاریزنو – شبانه” به کارگردانی مجید سرنی زاده نیز طی ۵ اجرا ۱۳۷ تماشاگر داشت. برای این نمایش ۲۶ بلیط تمام بها ، ۱۱۱ بلیط میهمان ثبت شده است که رقم فروش آن را به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال رسانده است.

نمایش دیگر این گروه با عنوان “روز رستاخیز” که توسط مجید سرنی زاده کارگردانی شده نیز طی ۵ اجرا ۱۲۳ تماشاگر داشت. برای این نمایش ۲۹ بلیط تمام بها ، ۹ بلیط نیم بها و ۸۵ بلیط میهمان ارائه شده که فروش گیشه ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال برای آن ثبت شده است.

تالار هنر به عنوان مرکز اجرای نمایش های ویژه گروه سنی کودک و نوجوان از ۹ تا ۱۴ خرداد ماه جاری میزبان ۸۰۱ مخاطب بود. در این تالار دو نمایش “خیمه قمر خانم ” و “قصه عمو نوروز و ننه سرما” روی صحنه هستند.

نمایش “خیمه قمرخانم” به کارگردانی بهناز مهدی خواه در مدت زمان یاد شده ۳۸۰ تماشاگر داشته است. برای این نمایش ۱۳۵ بلیط تمام بها ، ۱۲۹ بلیط نیم بها ،۴۲ بلیط با تخفیف ویژه ، ۴۴ بلیط میهمان ارائه شده و مبلغ گیشه ۳۴ میلیون و ۴۴۰ هزار ریال ثبت شده است.

نمایش “قصه عمو نوروز و ننه سرما” به کارگردانی جواد انصافی نیز میزبان ۴۲۱ تماشاگر بوده که از آن میان ۱۷۱ بلیط تمام بها ، ۹۱ بلیط نیم بها ، ۵۵ بلیط تخفیف ویژه ، ۱۰۴ بلیط میهمان ارائه شده که مبلغ گیشه ۳۶ میلیون و ۸۵ هزار ریال را بدست آورده است.

خانه نمایش که نمایش “ماز “ به کارگردانی علی جاج ملا علی را در هفته گذشته روی صحنه داشت آمار تماشاگران این سالن را از ۹ تا ۱۳ خرداد اعلام کرده است.

این نمایش در هفته گذشته ۱۵۰ تماشاگر داشته و برای آن ۹ بلیط تمام بها ، ۱۰ بلیط نیم بها ، ۱۳۱ بلیط میهمان ثبت شده است. مبلغ فروش این نمایش ۱ میلیون و ۶۸۰ هزار ریال ثبت شده است.

تماشاخانه سنگلج که تا روز جمعه ۲۱ خرداد میزبان دو نمایش “گرگ دختر” و “بر پهنه دریا” از نمایش های آیینی و سنتی ایرانی خواهد بود در هفته گذشته میزبان ۷۶۷ تماشاگر بوده است.

نمایش “بر پهنه دریا” به کارگردانی شهرام مسعودی از ۹ تا ۱۴ خرداد میزبان ۴۴۱ تماشاگر بوده و برای این نمایش ۴۰ بلیط تمام بها ، ۶۶ بلیط نیم بها، ۲۷ بلیط تخفیف دار و ۳۰۸ بلیط میهمان ارائه شده که مبلغ گیشه آن را به ۱۲ میلیون و ۷۹۵ هزار ریال رسانده است.

نمایش “گرگ دختر” به کارگردانی عباس عبدالله زاده نیز در همین محدوده زمانی میزبان  ۳۲۶ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۰۱ بلیط تمام بها ، ۵۸ بلیط نیم بها ، ۵۹ بلیط تخفیف دار و ۱۰۸ بلیط میهمان ارائه شده است که گیشه آن را به ۲۵ میلیون و ۶۸۰ هزار ریال رسانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *