اردیبهشت پرمخاطب تئاتر / آمار مخاطبان نمایش های تئاتر شهر


مجموعه تئاتر شهر تهران که در ماه جاری ۸ نمایش را در فضاهای نمایشی خود روی صحنه داشت تا بیست و دومین روز اردیبهشت ماه و در گرماگرم فضای سیاسی ناشی از انتخابات ریاست جمهوری میزبان ۲۷ هزار و ۵۵۸ تماشاگر بود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، سالن های مجموعه تئاتر شهر با گنجایش های متفاوتی که دارند طی اردیبهشت ۹۶ یکی از ماه های پر مخاطب خود را پشت سر گذاشته و با تمام ظرفیت خود پذیرای مخاطبان تئاتر بودند.
نمایش هملت به کارگردانی آرش دادگر که ۳۱ اجرا در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر داشت میزبان ۱۲ هزار و ۶۲۸ تماشاگر بود و به فروش ۲ میلیارد و ۹۹۹ میلیون ریال دست یافت. برای این نمایش ۶۵۲۷ بلیط تمام بها ، ۱۰۵۵ بلیط تخفیف دار و ۲۱۷۲ بلیط میهمان ارائه شده است.
نمایش بوف کور که ناصر حسینی مهر آن را در تالار چهارسو اجرا کرد با ۳۴ اجرا میزبان ۳۵۷۱ تماشاگر بوده و ۶۹۰ میلیون و ۱۲۵ هزار ریال در گیشه به نام خود ثبت کرد. برای این نمایش ۲۵۹۷ بلیط تمام بها ، ۳۲۷ بلیط نیم بها و ۶۴۷ بلیط میهمان ارائه شده است.
نمایش بی پدر به کارگردانی محمد مساوات نیز که در تالار قشقایی ۴۰ اجرا داشت میزبان ۴۴۹۸ تماشاگر بود. این نمایش با ارائه ۲۴۰۴ بلیط تمام بها ، ۱۰۱۲ بلیط نیم بها ، ۳۴۱ بلیط تخفیف دار و ۷۴۱ بلیط میهمان در گیشه ۷۹۵ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال داشت.
دیگر نمایش تالار قشقایی اجرای نمایشنامه خوانی رگ و ریشه در به دری با کارگردانی افسانه زمانی است که طی ۳ اجرا میزبان ۲۶۵ تماشاگر بوده و با ۱۸۶ بلیط تمام بها ، ۷ بلیط نیم بها ، ۱۳ بلیط تخفیف دار و ۵۹ بلیط میهمان رقم گیشه ۳۹ میلیون و ۹۸۰ هزارریال برایش ثبت شده است.
تالار سایه مجموعه تئاتر شهر که به اجرای محفل بی عاری به کارگردانی سیاوش بهادری اختصاص داشته و تا کنون ۱۷ اجرای آن پشت سر گذاشته شده میزبان ۹۲۴ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۳۰۹ بلیط تمام بها ، ۱۵۸ بلیط نیم بها ، ۱۳۶ بلیط تخفیف دار و ۳۲۱ بلیط میهمان ارائه شده و گیشه آن ۹۹ میلیون و ۳۶۰ هزار ریال اعلام شده است.
روح جهنمی عنوان دیگر نمایش تالار سایه است که با کارگردانی بابک محمدی ۱۱ اجرا را پشت سر گذاشته و تا کنون میزبان ۳۹۸ تماشاگر بوده است. برای این نمایش نیز ۷۵ بلیط تمام بها ، ۱۹ بلیط نیم بها ، ۳ بلیط تخفیف دار و ۳۰۱ بلیط میهمان داشته که مبلغ ۲۱ میلیون و ۷۲۵ هزار ریال گیشه آن بوده است.
نمایش کافه پولشری به کارگردانی الهام پاوه نژاد در کافه تریای تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر ۳۲ بار اجرا شده و در مجموع ۲۳۹۹ تماشاگر داشته است. برای این نمایش که ۳۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال گیشه داشته تعداد ۱۴۷۲ بلیط تمام بها ، ۲۷ بلیط نیم بها ، ۴۲۳ بلیط تخفیف دار و ۴۷۷ بلیط میهمان ارائه شده است.
نمایش برلین محمد یعقوبی به کارگردانی آرین رضایی نیز که در پلاتو اجرا ۳۹ نوبت روی صحنه رفت نیز ۲۸۷۵ تماشاگر داشت. برای این نمایش ۲۴۶۲ بلیط تمام بها ، ۲۸ بلیط نیم بها و ۳۸۵ بلیط میهمان ارائه شده و گیشه آن ۳۷۱ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *