آوای موسیقی بعد از ۵۰ سال به روی صحنه می رود


جرد امیک، بازیگر برنده جایزه تونی در اجرای جدید «آوای موسیقی» در تگزاس آمریکا روی صحنه رفت.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، جرد امیک در این اجرا نقش سروان فن تراپ را بازی می‌کند که در سالن کاسا مانانا اجرا می‌شود. دیگر بازیگران این نمایش ماریسا مگوان در نقش ماریا و ژاکلین پیرو دوناوان در نقش مادر ابس هستند.

این نمایش را کیس هوشیون کارگردانی می‌کند و لیبرتو آن کار هوارد لینسی و راسل کروز است. موسیقی این نمایش موزیکال کار ریچارد راجرز و ترانه‌های آن نوشته اسکار همرستین دوم است.

امیک برای بازی در نمایش‌های «یانکی‌های لعنتی» و «راکی هارر» شهرت دارد. مگوان هم با بازی در «موسیقی لطیف شبانه» و «بانی و کلاید» معروف شده است.

«آوای موسیقی» نمایش موزیکال محبوبی است که در سال ۱۹۵۹ توسط ریچارد راجرز و اسکار همرستین دوم براساس کتابی نوشته هوارد لینسی و راسل کروز طراحی و نوشته شد. این نمایشنامه براساس خاطرات ماریا فن تراپ به نام «داستان خواهران خانواده تراپ» نوشته شده است.

«آوای موسیقی» داستان ماریا، راهبه‌ای است که عاشق موسیقی و آوازخوانی است. مادر ابیس سرپرست راهبه‌های کلیسا است. او نامه‌ای از سروان فون تراپ دریافت کرده که در آن سروان از مادر ابیس خواسته تا برای تربیت فرزندانش معلمی را به خانه آنها بفرستد. مادر ابیس با توجه به اینکه فکر می‌کند حضور ماریا در کلیسا نمی‌تواند کمکی به او بکند، از او می‌خواهد تا به خانه فون تراپ برود و به عنوان معلم فرزندان او در آنجا مشغول به کار شود. رسیدن ماریا به خانه فون تراپ تغییرات بسیاری در زندگی فرزندان بی‌ مادر سروان و حتی خود سروان که بسیار خشک و رسمی است ایجاد می‌کند.

این نمایش بیش از ۱۰ بار در برادوی و سراسر دنیا (پاریس، بوینس آیرس، سائو پائولو) روی صحنه رفته است و ترانه‌های آن جز ترانه‌های ماندگار تاریخ تئاتر هستند.

براساس این متن فیلمی به همین نام در سال ۱۹۶۵ به کارگردانی رابرت وایز و بازی حولی اندروز و کریستوفر پلامر ساخته شد. فیلم در ۱۰ رشته نامزد اسکار بود و پنج اسکار بهترین فیلم، کارگردانی، صداگذاری، موسیقی متن و تدوین را به خانه برد.

اجرای این نمایش از ۲۹ شهریور شروع شده است و تنها یک هفته اجرا دارد.

منبع: ورایتی / ۲۰ سپتامبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *