در گفت و گوی اختصاصی با تئاتر فستیوال :

اتابک نادری : قدردان محبت های تماشاگران هستیم که سالن های تئاتر را فراموش نمی کنند .


نمایش ” آدمکش ” به تهیه‌کنندگی، دراماتورژی و کارگردانی زری اماد ، از مرداد ماه در سالن ناظرزده کرمانی به صحنه رفت . اتابک نادری بازیگر و کارگردان باسابقه تئاتر در این نمایش به عنوان بازیگر حضور دارد . به این بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با این بازیگر انجام داده است که در ادامه می توانید آن را بخوانید :

تئاتر فستیوال

اتابک نادری در رابطه با همکاری خود با زری اماد و حضور در نمایش ” آدمکش ” گفت : زری اماد را چند سال است که می شناسم و با کارهایش آشنا هستم . ایشان برای نقش ” پدر ولش ” از من دعوت کردند ، من چون کلیت کار را دوست داشتم و به نظرم مک دونا آدم واقعا خاصی است و متن هایش پیچیدگی های خاصی دارد ، این نقش را پذیرفتم . وقتی خانم اماد شکل اجرایی کار را برای من توضیح دادند ، گفتند نمی خواهند سراغ پیچیدگی های متن بروند . بلکه تنها بخشی از زندگی را می خواهند نشان دهند .
وی با بیان اینکه از اواخر خرداد ماه ، تمرینات این نمایش را آغاز کرده است . در خصوص تمرینات این نمایش گفت : برای تمرینات خانم اماد طراحی کلی را مدنظر داشتند ، ولی در تمرینات نقطه نظرات بازیگری را با ایشان در میان می گذاشتم و برخی از میزانسن ها را عوض می کردیم . کلیت و شاکله کار براساس طراحی ایشان پیش رفت و از قبل پیش بینی شده بود . به عنوان مثال صحنه های کلیسا چیزی است که در متن وجود ندارد ولی خانم اماد به آن اشاره کرده است .
نادری به ویژگی های نقش خود اشاره کرد و گفت : پدر ولش یک روحانی است که ماموریت دارد تا در جامعه هدایتگری کند . ولی در روزگار امروزی به این نتیجه می رسد که راه ها بسته است ، هیچ راهی وجود ندارد و سعادت آدم ها در گرو کردار خودشان است . به نوعی خودش به یک پوچی مذهبی می رسد . ولی با اعتقاد و باور کاتولیکی خود به اینکه اگر افراد جامعه اش به مهر ، محبت و عشق برسند او رستگار خواهد شد ، کار جسورانه ای انجام می دهد و برای سعادتمند شدن دو نفر دیگر خودکشی می کند .
وی ادامه داد : این قصه مضمون تلخی دارد ولی ما سعی کردیم کمی آن را شیرین اجرا کنیم . به عنوان مثال من نقش پدر ولش را کمی شیرین تر اجرا کردم تا تماشاگر پس نزند . در حقیقت سعی کردیم نمایش به مخاطب امروزی نزدیک تر باشد .
بازیگر نمایش ” آدمکش ” با بیان اینکه سبک اجرایی که کارگردان برای این نمایش انتخاب کرده ، با سلیقه او متفاوت است . توضیح داد : شاید از منظر کارگردانی من نقطه نظر دیگری در رابطه با این اجرا داشته باشم که برخلاف این شکل اجرایی باشد ولی سلیقه کارگردان به این شکل است و با توجه به نوع مخاطب شناسی که ایشان دارند تاکنون مخاطب راضی از سالن بیرون رفته و فکر می کنم این ارتباط کماکان گسترش پیدا کند و رضایت مندی مخاطب بیشتر شود .
وی در پایان افزود : در این روزهای شلوغ بسیار قدردان محبت های تماشاگران هستیم که سالن های تئاتر را فراموش نمی کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *