نمایش “که” اجراهای پایانی خود را پشت سر می گذارد


نمایش “که” کاری از گروه “دادا” با طراحی و کارگردانی شایان فیروزی از ۲۹ مهرماه در تماشاخانه پندار به صحنه رفته است به روزهای پایانی اجرای خود نزدیک می شود .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی گروه نمایش “که” ، این نمایش که پیش تر در خردادماه سال جاری در تماشاخانه پندار به صحنه رفته بود، بدلیل استقبال مخاطبان، بار دیگر از ۲۹ مهرماه اجرای مجدد خود را از سر گرفته است و تا ۷ آبان ماه به روی صحنه می رود و در هر اجرا بدلیل شیوه ی خاص اجرایی میزبان فقط ۱۸ تماشاگر خواهد بود.

براساس این گزارش، “که” کلاژی از ادبیات روز جهان وتصاویر ویدئویی است که اجرایی بی کلام می باشد و با دست مایه قرار دادن تئاتر پست مدرن، ساختار شکنی می کند . این نمایش با پرداخت به زندگی انسان امروز، تلنگری جنون آمیز به مخاطب می زند و او را وادار به اندیشیدن می کند.انسانی که گویا خود را در جایی از این جهان جا گذاشته و به سرعت در حال جلو رفتن است.این نمایش بر اساس خط داستانی کلاسیک پیش نمی رود و شاید بتوان گفت با یک اجرا به شیوه پست مدرنیستی با لایه هایی از ابزورد که محتوایی فلسفی اجتماعی دارد روبه رو هستیم.
گروه تاتر دادا در طول دوره ی اجرای این نمایش تاکنون میزبان بزرگانی چون پروفسور کامیابی مسک،رضا آشفته،محمود آیدن، محسن حسینی ، مهدی خزعلی ، دکتر خرازی ها و . . . بوده و یادداشت هایی قابل تامل و ارزشمند دریافت کرده است.

در این اثر نمایشی امیرنیما الهی، حسام الدین حسنی، زینب دلنواز نژاد، زهره رمضانی، محمد زنجانی، حسین ضیائیان، مرضیه سلیمی فرد، سنا میرجعفری، سعید نادری، سراج نعمتی و امید نمازی شیرازی  به ایفای نقش می پردازند.

سایر عوامل گروه عبارتند از طراح صحنه و انتخاب موسیقی: شایان فیروزی، طراح لباس: زینب دلنواز نژاد،طراح نور: کیانوش بابادی، سعید نادری، طراح پوستر و بروشور: امیرنیما الهی، گروه کارگردانی: مهسا باقری، ویدا کشاورز،مدیر هماهنگی: سنا میرجعفری، منشی صحنه: مرضیه سلیمی فرد، مدیر صحنه: سراج نعمتی، حسام الدین حسنی، دستیار صحنه: حسین ضیائیان، عکاس: میلاد جوادی، حامد شفیعی، ساخت تیزر: شایان فیروزی، حامد شفیعی، مینا بهکار،نازنین رفاهی، مدیر روابط عمومی: راحیل روحانی زاده، مشاور رسانه ای: زهره رمضانی و  تبلیغات فضای مجازی: خبرنامه تئاتر.

لازم به ذکر است گروه “دادا” به سرپرستی شایان فیروزی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ و در قالب تئاتر اینتراکتیو آغاز کرده است  و با رویکردی تازه به هنر تئاتر در مواجهه با مخاطب و شکستن عادت های متداول از شیوه تا محل اجرا، تغییر کاربرد ادبیات در تئاتر و… گام برمیدارد. از جمله فعالیت های پیشین این گروه میتوان به اجرای نمایش های: “گلوله رو گذاشت توی اسلحه، دستشو گذاشت روی ماشه، نوک اسلحه رو گذاشت روی شقیقه اش، ماشه رو نکشید” ( تماشاخانه آو ۱۳۹۳)، “لطفن به این سیب دست بزنید” (خانه نمایش دا ۱۳۹۴ و سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر)، “آخرین روایت از شهرزاد قصه گو” (چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی) و … اشاره کرد. گروه دادا همچنین با حضور در جشنواره های مختلف جوایز متعددی را نیز کسب کرده است.

نمایش “که” هر روز به جز شنبه ها ساعت ۱۹:۰۰ در تماشاخانه پندار به نشانی خیابان انقلاب، خیابان نجات اللهی (ویلا)، بعد از خیابان فلاحپور، پلاک ۶۹ به صحنه می رود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *