اجرای «مجلس سهراب‌کُشی» در هایفست ارمنستان


نمایش «مجلس سهراب‌کُشی» به کارگردانی داریوش نصیری در دوازدهمین جشنواره‌ بین‌المللی هایفست ارمنستان اجرا می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، «مجلس سهراب‌کُشی»،اثر حکیم توس،حضرت فردوسی بزرگ، با نگارش و تنظیم متن برای اجرا توسط داریوش نصیری و مرتضی وکیلیان،در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی هایفست ارمنستان روی صحنه می‌رود.

بازیگر،نقال و کارگردان این نمایش،داریوش نصیری خواهد بود و دیگر عوامل آن عبارتند از: اصغر محبی (مشاور کارگردان)، شهره زراعتیان(طراح و دستیارکارگردان)،امیر اصغرزاده (عکاس) و احمدرضا حجارزاده (مدیر روابط‌عمومی).

در خلاصه داستان نمایش «مجلس سهراب‌کشی» آمده است: پدر و پسری ندانسته روبه‌روی هم قرار می‌گیرند و نبردی میان آن دو پهلوان نامی ایران و توران، یعنی رستم و سهراب درمی‌گیرد و در نبرد دوم، پدر، سهراب را می‌کشد.

این اثر نمایشی روز چهارشنبه،۱۶مهر(هشتم اکتبر)، ساعت ۱۶:۳۰ به وقت محلی شهر ایروان،در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی هایفست (۲۰۱۴) به اجرا درمی‌آید.

سی کشور در این جشنواره بین‌المللی شرکت کرده‌اند که از آن میان می‌توان به روسیه،فرانسه، آلمان، سوئد،اسپانیا، هلند، سوئیس، قزاقستان، هند و ژاپن اشاره کرد.

نمایش «مجلس سهراب‌کُشی» پیش از این در دومین جشنواره تئاتر تک‌نفره به دبیری دکتر محمود عزیزی، در سه بخش بازیگری، نمایشنامه‌نویسی و موسیقی

حائز رتبه و جزو آثار برگزیده آن جشنواره معرفی شده بود.

این اثر با حمایت دانشگاه جامع علمی و کاربردی در جشنواره هایفست ارمنستان اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *