اجرای نمایش «خورشید کاروان» برای ۲۶ سال پیاپی


بیست و ششمین سال اجرای نمایش «خورشید کاروان» به کارگردانی محمود فرهنگ از ۲۵ آبان در مجموعه شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) تهران آغاز می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش «خورشید کاروان» در بیست و ششمین سال اجرای متوالی خود از ۲۵ آبان ماه در سالن اصلی  یادمان شهدای انقلاب اسلامی هر شب از ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۱۱ شب تا ۵ آذر روی صحنه خواهد رفت.

این اثر ملی براساس نمایش «هیهات» اثر زنده یاد ابوباسم حیادار و با بازنویسی مهدی متوسلی و کارگردانی محمود فرهنگ توسط موسسه فرهنگی فدک روی صحنه می رود که در بیست و ششمین سال اجرای خود شاهد نقش آفرینی جلیل فرجاد، کرامت رودساز، اسدالله بابایی، فرهاد بشارتی و همچنین گروه همسرایی  به سرپرستی محمد سراج است.

«خورشید کاروان» روایت شبی است که کاروان اسرای اباعبدالله الحسین (ع) در مسیر شام در دیر راهبی توقف می کنند. راهب نصرانی یک شبه حسینی می شود و تمام ثروت خود را می دهد تا فقط یک شب تا سحر با سر مبارک سیدالشهدا(ع) هم کلام شود. راهب نصرانی با حسین نجوا می‌کند و حسین هم با او …

حضور ۱۲ ساله زنده یاد انوشیروان ارجمند در نقش راهب مسیحی از نقاط برجسته اجرای این نمایش در طول سالیان گذشته بوده و جلیل فرجاد برای سومین سال متوالی نقش آفرینی راهب مسیحی را برعهده گرفته است.

این اثر در سالیان متوالی اجراهای خود در شهرهای مختلف کشور و همچنین کشورهای انگلیس، هلند و امارات توانسته میزبان بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر از محبان اهل بیت (ع) باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *