«گیسو طلا» مهمان مرکز تئاتر کانون می شود


نمایش «گیسو طلا» به نویسندگی و کارگردانی بهاره میرزاپور از یکشنبه ۲۰ خرداد روی صحنه مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌رود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایشِ زنده – عروسکی «گیسو طلا» در قالب طرح «نسل نو» حمایت از استعدادهای جوان در خرداد و تیر برای کودکان اجرا می‌شود.

«گیسو طلا» ماجرای دختر بچه‌ بازیگوش و دهن‌بینی‌ است که مرغی به نام پرحنا دارد. او به پیشنهاد یکی از اهالی تصمیم می‌گیرد برای پذیرایی از کدخدا مرغش را بپزد، به این منظور راهی سفری می‌شود تا دستور پخت مرغ را از خاله‌اش بگیرد. در مسیر بازگشت به دلیل دهن‌بینی اتفاق‌های زیادی برایش می‌افتد و او متوجه اشتباهاتش می‌شود … .

راحله شمس‌آبادی، رامین مسیبی، نگین تقوی‌راد و بهاره میرزاپور به عنوان بازیگر در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

در عین حال، یکتا مقدس‌فر دستیار کارگردان، سامان فرشیدنیا عروسک‌گردان، یاسر شیرزاد آهنگ‌ساز و مصطفی دارابی و یاسر انصاری‌شاد نوازندگان این نمایش هستند.

همچنین معصومه روستا طراحی عروسک، فاطمه زعفرانی طراحی لباس، محمدرضا شاملوفرد طراحی نور و امین‌رضا ملک‌محمودی مدیریت صحنه نمایش «گیسو طلا» را بر عهده دارند.

سامان فرشیدنیا، امین‌رضا ملک‌محمودی، محمدحسین قاسمی‌منفرد و امیرحسین پیرعلمی به عنوان عوامل صحنه با این نمایش همکاری می‌کنند.

«گیسو طلا» پیش‌تر، از چهارِ بخش سومین جشنواره‌ تئاتر شهر جایزه‌ برگزیده‌ بهترین کارگردانی، بازیگری مرد، موسیقی و طراحی صحنه را دریافت کرده و در عین حال نامزد دریافت جایزه‌ی بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، بازیگری زن و طراحی لباس این جشنواره بوده است.

این نمایش از یکشنبه ۲۰ خرداد همه روزه به جز شنبه‌ها، صبح‌ها ویژه مهدهای کودک و مدارس و بعدازظهرها ساعت ۱۷:۳۰ در سالن گلستان مرکز تئاتر کانون پرورش فکری واقع در پارک لاله تهران اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *