لحظه به لحظه با اختتامیه سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر/ خبر ۸


تئاتر فستیوال

به گزارش خبرنگار تئاتر فستیوال ، در ساعت ۲۱:۵۷ از دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی با عنوان پدر علم تئاتر دانشگاهی ایران تجلیل شد . برای این تجلیل مهدی شفیعی ، سعید اسدی ، علی مرادخانی ، اردشیر صالح پور ، محمدحسین ناصربخت و اسماعیل شفیعی به روی سن آمدند .

در این مراسم همچنین از کتاب ۳ جلدی دکتر ناظرزاده کرمانی با عنوان “ایمان گرایی در ادبیات نمایشی” رونمایی شد .

۲۲:۱۰ محمد سلوکی صحبت ها و توضیحات استاد ناظرزاده کرمانی را کوتاه کرد و به شوخی گفت : “خواستم بخشی از کتاب هم بماند تا خودمان مطالعه کنیم. ” و ناظر زاده هم در جواب گفت : “این کتاب هنوز به بازار عرضه نشده است . البته گفته اند ۵۰۰ جلد آن به فروش رفته است . کاش خود من را هم این گونه می خریدند.”

ناظر زاده ادامه داد : “مهدی شفیعی شاگرد من بوده و من استاد راهنمایش بودم . شاید می خواسته با حمایتش از این کتاب از پیر استادش تقدیر بکند .”

۱۰:۱۳ با آمدن اسماعیل خلج به روی سن مراسم اختتامیه وارد بخش اعلام برگزیدگان بخش مسابقه بین الملل شد .

۱۰:۱۶ هرمز هدایت با استاد اسماعیل خلج برای اهدای جوایز جا به جا شدند . هرمز هدایت کلاه به دست روی سن آمد و گفت : ” قرار نبوده است که من روی سن بیایم و بی خبر بودم برای همین هم کلاه همراهم هست ، فکر می کنم این شیطنت یکی از شاگردانم باشد که خواسته است من برای اهدای جایزه به روی سن بیایم . ” وی نهایتا کلاهش را بر سرش گذاشت .

۲۲:۱۹ استفان اسمیت برای اهدای جوایز بخش موسیقی جایگزین هرمز هدایت شد .

۲۲:۲۲ مسعود رایگان به جای اسمیت برای اهدای جوایز بخش مسابقه بین الملل به روی صحنه آمد .

۲۲:۲۴ احسان فلاحت پیشه زمانی که برای دریافت جایزه خود به روی صحنه آمد ، خطاب به حضار و هیئت داوران به شوخی گفت : “از همه ی کسانی که در طراحی لباس فعالیت می کنند عذر می خواهم چرا که من یک سری لباس از تاناکورا سر هم کردم و نتیجه این چیزی شد که دیدید .”

۲۲:۲۹ رضا کیانیان برای اهدای جایزه بازیگری مرد به روی سن آمد .

۲۲:۳۱  لارس آی دینگر بازیگر نقش هملت برای دریافت جایزه در سالن حضور نداشت و فردی که به نمایندگی از وی برای دریافت جایزه به روی سن آمده بود ، چند دقیقه ای فارسی صحبت کرد که با تشویق حضار روبرو شد.

۲۲:۳۲ رویا تیموریان برای اهدای جایزه بازیگری زن بخش مسابقه بین الملل به جای رضا کیانیان به روی صحنه آمد .

۲۲:۳۵ فرهاد ناظرزاده کرمانی جایگزین رویا تیموریان برای اهدای جوایز شد .

۲۲:۳۸ دکتر مسعود دلخواه عضو هیئت داوران بخش مسابقه تئاتر بین الملل به جای ناظرزاده به روی سن آمد .

۲۲:۳۹ دکتر مسعود دلخواه که برای دادن تندیس بهترین کارگردانی بخش بین الملل به روی سن آمده بود ، خطاب به حضار گفت : ” داوری کردن و اعلام اسامی کاندیدا برای ما خیلی سخت بود چون به ما گفته بودند در هر بخش ۵ نفر و ما در بعضی بخش ها به سختی به ۳ یا ۴ کاندیدا می رسیدیم .

۲۲:۴۲ یرژی لیمون داور بخش بین الملل به روی صحنه آمد تا جایزه ویژه هیئت داوران را تقدیم کند .

با گزارش لحظه به لحظه تئاتر فستیوال از این مراسم همراه باشید .

۳ نظر ثبت شده است .

 1. نیوشا لرستاتی گفت:

  اخییی. چقدر دوست داشتم امشب منم بیام… چرا هیچ وقت نمی تونیم این مراسم رو بریم ؟ چرا واسه از ما بهترونه ؟ خب ما هم دل داریم … نمیشه اصلا بلیت بفروشن؟!

  • مجید مومنی گفت:

   خانوم لرستانی عزیز همچنین هم اش دهان سوزی نیست که بخواهید هزینه کنید و حضور پیدا کنید ، بی روح ، خسته کننده و حتی لوس !!! باور کنید !

 2. فریده قجر گفت:

  آخی ، هرمز هدایت خیلی مهربون و دوست داشتنیه . شما بابابزرگا می مونه ، اتفاقا به خصوص وقتی که کلاه می ذاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *