ادای دینی به مصطفی عبداللهی / پوریا گلستانی یاد استادش را گرامی داشت


نمایش “پیشی خورد” به نویسندگی و کارگردانی پوریا گلستانی سه شنبه در آخرین شب های این اجرا به یاد مصطفی عبداللهی به روی صحنه رفت و پس از اجرای این نمایش مراسم بزرگداشتی برای این هنرمند فقید برگزار شد .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، شب سه شنبه پس از اجرای نمایش “پیشی خورد” ، پوریا گلستانی این نمایش را به استاد خود مصطفی عبداللهی تقدیم کرد .

این نمایش که از روز دوشنبه دوم مرداد در خانه نمایش اداره تئاتر به روی صحنه است در آخرین روزهای اجرای خود همراه با برگزاری مراسم یادبودی از استاد مصطفی عبداللهی به این هنرمند بزرگ تئاتر ایران تقدیم شد .

این کارگردان جوان که پیش از این نمایش در گروه تئاتر کوچه فعالیت داشته و هنر تئاتر را نزد استاد عبداللهی آموخته است و از باریگران نمایش “دراعماق” بود ، پس از پایان اجرا به روی سن آمد و در نامه ای خطاب به استاد خود گفت  : ” به راستی که تئاتر ایران بدون شما چیزی کم دارد ! کجایی که با در اعماقت ما را به عمق فاجعه ببری ؟ / کجایی که با ” مرگ تصادفی یک آنارشیست ” ات حقیقت کثیف جامعه را آشکار کنی ؟ / استاد جان … کجایی که با هنرت به نابرابری ها اعتراض کنی ؟ / آقای عبداللهی ؛ هیچکس فراموش نمی کند که یک عمر درد کشیدی و یک لحظه از دردت نگفتی ، فقط درد مردم را فریاد زدی / هیچکس از یاد نمی برد که زشتی های اجتماعی و فساد دولتی را با تمام وجود بیان کردی . “

وی در ادامه مصطفی عبداللهی را نمونه بارز یک هنرمند شریف نام برد که هنرش را به هیچ چیز نفروخت . وی از حضور در کنار این هنرمند شریف و بزرگوار احساس رضایت کرد و گفت : ” به اینکه برایت بازی کردم ، چای آوردم و صحنه ات را تی زدم و کنارت نفس کشیدم ، افتخار می کنم .”

مصطفی عبدالهی، هنرمند برجسته تئاتر کشورمان ، پس از ۱۴ سال مبارزه با بیماری سرطان در روز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ جامعه تئاتر و هنرجویانش را تنها گذاشت . یادش گرامی.

۲ نظر ثبت شده است .

  1. عزیزی گفت:

    دمش گرم

  2. تئاتری گفت:

    در دوران دود و دم و غبار این روزها چقدر مسرت بخشه دیدن آدم هایی که نمک خوردن و نمکدون نشکوندن ! آفرین جوون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *