اردبیل میزبان “حاشیه‌دوزی‌های بیرق شیر و خورشید” شد


نمایش “حاشیه‌دوزی‌های بیرق شیر و خورشید” تولید جدید گروه تئاتر “عنوان” در  اردبیل بر روی صحنه رفت .

hashie-4ok

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش “حاشیه‌دوزی‌های بیرق شیر و خورشید” اولین هفته اجرای عمومی خود را در اردبیل پشت سر گذاشت. این نمایش به نویسندگی محمد باقر نباتی مقدم توسط  گروه تئاتر “عنوان” تولید شده است و کارگردانی آن بر عهده غریب منوچهری است. “حاشیه‌دوزی‌های بیرق شیر و خورشید” که در بخش نمایشنامه نویسی بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برگزیده و توسط انتشارات نمایش منتشر شده است داستان یک گروه تعزیه‌گردانی اردبیل را روایت می‌کند که در سال‌های ممنوعیت عزاداری، قصد دارند در یک روستای دور‌افتاده با همکاری یک عنصر انقلابی فراری شبیه‌خوانی کنند اما با موانعی مواجه می‌شوند.

در این نمایش بازیگرانی چون: نادر مهدیلو، حسن شیخ‌زاده، شاهد مجتهدزاده اردبیلی، محمدرضا خدایی، فرشاد جعفرزاده، ابراهیم علیزاده، سعید قلندری و امیرعباس علیرضایی به ایفای نقش می‌پردازند. دیگر عوامل همکار در این اثر صحنه‌ای عبارتند از: طراح صحنه و لباس: غریب منوچهری و کیوان باقلاچی، طراح نور: یاشار منوچهری، موسیقی: محمد‌رضا عرفانی و یاشار هاشمی، مدیر برنامه‌ریزی و صحنه: علی مرادی، تدارکات: مهدی غفاری، منشی صحنه: جلال عزیزی، طراح پوستر: مهران رجبعلیزاده، سمعی و بصری: طاهر حضرتی، عکس: بهناز عظیمی و صادق پناهی و روابط عمومی: میترا شاهین. حوزه هنری استان اردبیل تهیه کننده این نمایش است و در تولید آن اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، انجمن هنرهای نمایشی، شهرداری اردبیل و کانون فرهنگی هنری فرهان همکاری داشته‌اند.

نمایش حاشیه‌دوزی‌های بیرق شیر و خورشید اواخر آذر ماه در تالار مهر حوزه هنری نیز به روی صحنه خواهد رفت. این نمایش که از ۲۳ آبان ماه به روی صحنه رفته است هر روز راس ساعت ۱۸:۳۰ در تالار شمس عطار اردبیلی مجتمع فرهنگی هنری فدک با بلیت ۱۵۰۰۰ تومان اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *