از اجرای ” اپرای عروسکی سعدی ” چه خبر ؟


هر چند گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر حل مشکل اجرای اپرای عروسکی «سعدی» مطرح می‌شود اما بهروز غریب‌پور کارگردان این اثر هنری همچنان می‌گوید که این مساله حل نشده است.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ایسنا ، این هنرمند تئاتر درباره آخرین وضعیت «اپرای عروسکی سعدی» که قرار بود روز اول اردیبهشت همزمان با روز بزرگداشت سعدی در شیراز به صحنه برود، توضیح داد: زمانی مساله از نظر من حل شده است که هم مجوز اجرا دستم باشد و هم بنیاد رودکی به عنوان تهیه‌کننده کار تعهدات خود را در قبال پرداخت اقساط گروه انجام بدهد که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

غریب‌پور اضافه کرد: بنابراین حصول نتیجه منوط به حل مشکل مالی و همچنین صدور مجوز اجراست.

این کارگردان تئاتر یادآور شد: به تازگی آقای شفیعی مدیر اداره کل هنرهای نمایشی دیداری با بنده داشت و اعلام کرد، صمیمانه می‌کوشد تا این مشکل حل شود و ان‌شاء الله چنین خواهد شد اما فعلا و در عمل اتفاقی نیفتاده است.

غریب‌پور در پاسخ به این پرسش که در این شرایط سرنوشت سفر شیراز چه خواهد شد؟ گفت: طبیعتا به دلیل تعلل در صدور مجوز، سفر شیراز انجام نمی‌شود. پیش از این برای گروه ما هتل رزرو کرده و بلیت گرفته بودند اما بعد از مشکلاتی که برای اجرا پیش آمد آن را لغو کردند و حالا باید دوباره هتل و بلیت بگیرند. اما در حال حاضر هیچ چیزی دستم نیست تا مشخص شود که مشکل اجرای این اثر حل شده است.

«اپرای عروسکی سعدی» با طراحی و کارگردانی بهروز غریب‌پور و به عنوان کاری از گروه تئاتر عروسکی «آران» قرار بود، روز اول اردیبهشت در شیراز اولین اجرای خود را به صحنه ببرد اما به دلیل مشکلاتی که برای صدور مجوز اجرای این نمایش پیش آمد این سفر فعلا منتفی شده است و هنوز سرنوشت اجرای این اثر در شیراز و تهران مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *