استقبال از روز ملی تئاتر ایران

از افتتاح موزه تا اجرای نمایش های ویژه‌ در محوطه تئاتر شهر


ویژه‌برنامه‌های ۷ فروردین‌ماه روز ملی تئاتر با افتتاح موزه عروسکی گروه آران و اجرای ۷ گروه نمایش خیابانی در محوطه مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، ۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۶ که به‌عنوان روز ملی تئاتر در تقویم کشور ثبت‌شده با اجرای برنامه‌های ویژه این روز همراه می‌شود.
افتتاح موزه عروسک‌های گروه تئاتر آران که سرپرستی آن را بهروز غریب پور بر عهده دارد از دیگر برنامه‌های این روز خواهد بود که با حضور هنرمندان تئاتر و چهره‌های فرهنگی و هنری کشور برگزار می‌شود.
اجرای برنامه‌های نمایشی ویژه ایام نوروز در محوطه مجموعه تئاتر شهر از دیگر برنامه‌های روز ملی تئاتر خواهد بود که با حضور ۷ گروه تئاتر آیینی و خیابانی در روزهای ۶ و ۷ فروردین برگزار می‌شود.
محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت ۱۱٫۳۰ صبح روز ۶ فروردین با اجرای گروه مانکن‌های زنده سیلورمن نوروز را به هم‌وطنان تبریک می‌گوید. ساعت ۱۶ اجرای خیمه‌شب‌بازی، ساعت ۱۶٫۳۰ اجرای نمایش آیینی اقوام ایرانی و در ساعت ۱۷ اجرای نمایش حاجی‌فیروز آغازگر این برنامه‌ها خواهد بود.
از ساعت ۱۷٫۳۰ تا ۲۰ نیز ۴ اجرای خیابانی شامل نمایش عروسکی سفرنامه و گردشگری، نمایش میرنوروزی، نمایش آئینی کوسه برنشین و حاجی‌فیروز و نمایش ننه سرما و بابا نوروز در این روز برگزار می‌شود.
روز ۷ فروردین‌ماه نیز محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت ۱۱٫۳۰ تا ۲۰ شاهد اجرای نمایش‌های آیینی حاجی‌فیروز، کوسه برنشین و حاجی‌فیروز، خیمه‌شب‌بازی، میرنورزی، ننه سرما و بابا فیروز و نمایش عروسکی سفرنامه و کردشگری خواهد بود. گروه مانکن‌های زنده نیز در تمام این مدت اجرای برنامه خواهند داشت.
مجموعه تئاتر شهر در روز ۷ فروردین کار خود را با اجرای نمایش شلتر آغاز خواهد کرد. تعدادی از تماشاخانه‌های خصوصی تهران نیز با اجراهای صحنه‌ای میزبان عموم تماشاگران خواهند بود.
استان‌های مختلف نیز با اجرای ویژه‌برنامه‌های خیابانی، آیین‌های نوروزی و اجرای صحنه‌ای همزمان با روز ۷ فروردین آغاز سال نو تئاتر ایران را نوید می‌دهند.
لازم به ذکر است که تالار سنگلج از ۳ فروردین و تالار هنر از ۶ فروردین‌ماه با اجرای عمومی نمایش‌های خواستگاری و موش تا موش میزبان عموم خانواده‌های تهرانی می‌شوند. بیش از ۳۵ اجرای نمایش کمدی نیز از روز اول فروردین‌ماه ۹۶ میزبان عموم مخاطبان خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *