از نهم آذر ماه ، «مردن با دهان باز» در سنگلج به صحنه می‌رود


نمایش «مردن با دهان باز» به کارگردانی دلارا نوشین از نهم آذر ماه میزبان علاقمندان تئا‌تر در تماشاخانه سنگلج خواهد بود.

نمایش «مردن با دهان باز»

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش «مردن با دهان باز»، وقایع تاریخ معاصر را در قالب دراماتیک به مخاطبان عرضه می‌کند.
 «مردن با دهان باز» در فضای یک قهوه خانه در شمال شهر بعد از اتمام جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد. در واقع این نمایش به اتفاقاتی که در آن مقطع زمانی رخ داده است،‌ نگاهی چند لایه و دراماتیک دارد.
نوشین درباره شیوه اجرایی این اثر نمایشی توضیح داد: «این نمایش در فضایی رئالیستی روایت می‌شود و طراحی صحنه‌ای واقع‌گرایانه نیز دارد. برای چنین طراحی نیز وحید لاری که سالهاست طراحی صحنه نمایش‌های هادی مرزبان را در فضایی واقع گرایانه انجام می‌دهد، بهترین گزینه بود که وی نیز لطف کرد و پیشنهاد ما را پذیرفت.»
کارگردان «اوریدیس» درباره انتخاب بازیگران نمایش توضیح داد: «برای حضور در این اثر نمایشی از دو بازیگر پیشکسوت عرصه تئا‌تر دعوت به همکاری کردم که خوشبختانه هر دو پذیرفتند. اکبر رحمتی بازیگر سخت‌گیری است و سال‌هاست که تئا‌تر کار نکرده و من نیز همیشه یکی از آرزو‌هایم کار کردن با وی بوده است. آقای رحمتی با وجودی که سر فیلمبرداری بود اما چون متن را دوست داشت، پذیرفت که در نمایش حضور داشته باشد. خانم شمس فضل‌الهی هم بازیگر گزیده کاری است، اما به گروه افتخار داد و بازی در این نمایش را پذیرفت. بقیه بازیگران نیز با توجه به توانایی‌هایشان در ایفای نقش‌های مورد نظر انتخاب شدند.»
وی در پایان صحبت‌هایش یادآور شد: «این نمایش فضایی کاملاً ایرانی دارد و مناسب اجرا در تماشاخانه سنگلج است، اما با توجه به اینکه این اثر در ماه صفر به صحنه می‌رود، از عنصر موسیقی به شیوه‌ای که در اجراهای این تماشاخانه رایج است، برخوردار نیست.»
شمسی فضل اللهی، اکبر رحمتی، سیروس اسنقی، مژگان خالقی و امیر اسماعیلی بازیگران این نمایش‌اند. همچنین فریبا ورکیانی (تهیه کننده)، وحید لاری (طراح صحنه و لباس)، محمد وفایی (طراح پوس‌تر و عکاس)، الهه افخمی (دستیار و برنامه ریز)، مهدی گلزار (مدیر صحنه) و مهرانگیز قهرمانی (روابط عمومی) دیگر عوامل اجرایی این اثر هستند.
دلارا نوشین، نویسنده، کارگردان، بازیگر و مترجم تئا‌تر، کارگردانی نمایش‌هایی چون اوریدی، غریبه‌ای در خانه و… را در کارنامه خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *