استقبال از بخش عکس و پوستر سومین جشنواره تئاتر شهر


مهدی آشنا مسئول بخش پوستر و عکس سومین جشنواره تئا‌تر شهر، تعداد آثار رسیده به این دو بخش را ۱۱۰ قطعه پوستر و ۳۰۰ قطعه عکس در ۷۵ مجموعه و ۱۲۵ تک عکس اعلام کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئا‌تر فستیوال ، آشنا با بیان این مطلب که استقبال از جشنواره تئا‌تر شهر در این بخش بی‌نظیر بود گفت: «در روزهای پایانی مهلت فراخوان سیل دوستان گرافیست و عکاس به دبیرخانه جاری شد و این استقبال زیاد و درخواست‌هایی که برای تمدید مهلت داشتیم باعث شد این زمان را ۵ روز تمدید کنیم.»
وی با اشاره به اینکه بخش پوستر و عکس تئا‌تر اولین بار است که در جشنواره تئا‌تر شهر برگزار ّشده گفت: «تعداد قابل توجهی از اساتید و هنرمندانی که حتی در فجر شرکت نکرده بودند کار‌هایشان را برای جشنواره آورده‌اند. حتی دوستانی که خارج از ایران بودند کار فرستاده‌اند.»
این عکاس تئا‌تر در بخش دیگر صحبت‌هایش به آثاری که از شهر‌های مختلف کشور به دبیرخانه رسیده است گفت: «از گوشه و کنار ایران عکس و پوستر تئا‌تر رسیده است که شهرهای مشهد، قم، نیشابور، کرج و… را در این لحظه به یاد دارم.»
وی با یادآوری این نکته که امروز و فردا داوری بخش پوستر و عکس به پایان می‌رسد گفت: «تلاش کرده‌ایم در داوری نگاه‌های متفاوتی داشته باشیم. قباد شیوا گرافیست و نقاش چیره دست و تصویرساز هستند، امیر اسمی هم که معرف حضور همه هستند و سال‌ها در سینما و تئا‌تر شناخته شده است. به این جهت اصغر دشتی که یک کارگردان تئا‌تر است را به این گروه ملحق کردیم که علاوه بر نگاه فنی هنر گرافیک، نگاه میزانسنی و کارگردانی را نیز داشته باشیم. از این گذشته تئا‌تر‌ها را بشناسد.»
وی ادامه داد: «در بخش عکس نیز حضور حمید جبلی که به شخصه اول او را عکاس می‌دانم بعد بازیگر، فرهاد آئیش که سال‌ها در آمریکا مدرس عکاسی بوده‌اند و کار عکاسی می‌کنند و رضا معطریان که عکاس محبوب وشناخته شده‌ای در تئا‌تر، سینما و مطبوعات است باعث استقبال بی‌نظیر عکاسان تئا‌تر بوده است.»
آشنا تاکید کرد که طی دو روز یک شنبه و دو شنبه هفته جاری داوری آثار به پایان خواهد رسید و آثار راه یافته به جشنواره معرفی می‌شوند.
سومین جشنواره تئا‌تر شهر ۱۰ مهر ماه ۹۳ در مراکز و فرهنگسراهای شهر تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *