اظهارنظر دبیر جشنواره تئاتر فجر درباره جشنواره مقاومت فتح خرشهر


سعید اسدی با بیان اینکه برگزاری جشنواره فتح خرشهر موجب افتخار ماست، گفت: در راستای دست‌یابی به خروجی بهتر در این جشنواره نیاز است تا روی بیان زیبایی‌شناختی و جدایی از نگاه شعارزده تفکر بیشتری داشته باشیم و این رویداد را از شکل موسمی خارج کنیم.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت خرمشهر، سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ضمن اشاره به اتفاقاتی که در منطقه رخ داده و گسترشی که مفهوم مقاومت پیدا کرده است گفت: ما همواره جشنواره بزرگی به نام دفاع مقدس و مقاومت برگزار کرده‌ایم و علاوه بر آن با برپایی جشنواره فتح خرمشهر حماسه بازپس‌گیری بخش مهمی از خاک کشورمان را در قالب تئاتر نمایش داده‌ایم. ما با برپایی دوره‌های متعدد این جشنواره به جایی رسیدیم که آن را به عنوان افتخارمان برگزار می‌کنیم.

وی تصریج  کرد: جشنواره مقاومت با جشنواره فتح خرمشهر همگرایی دارد  که می‌تواند موثر باشد و نباید آنها را از جدای هم قرار داد اگرچه دو جشنواره متولیان و برگزارکنندگان جداگانه‌ای دارد. شنیده‌های من از این دوره جشنواره فتح خرمشهر حاکی از این است که به لحاظ اجرایی و شیوه کار روند این جشنواره رو به بهبود است چراکه روی آن هم سرمایه‌گذاری زمانی، مدیریتی و برنامه‌ریزی شده است.

این مدرس دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر شرایط ما در منطقه شکل متفاوتی به خود  گرفته و نقش ما  در جهان نسبت به سال های گذشته تغییر پیدا کرده است، حال اگر تئاتر بتواند این موضوع را به درستی نمایش دهد، بسیار خوب است.

اسدی که پیش از این تجربه داوری جشنواره فتح خرمشهر را دارد، عنوان کرد: همیشه کارهایی که در جشنواره بوده‌اند از شعارزدگی، فکرزدگی، احساساتی‌گری رنج برده و هنوز بیان زیبایی ‌شناختی خود را پیدا نکرده است و به نظر من این بخش یکی از معضلاتی است که باید به آن فکر کنیم و در ارائه و تولید آثار دقت بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: همچنین اینکه جشنواره از حالت موسمی درآید و اگر آثار از لحاظ کیفی سطح مناسبی دارد به اجرای عمومی در آید، مردم از آنها استفاده ببرند و مورد نقد قرار دهند، می‌تواند جشنواره متفاوتی را رقم زند.

وی در پایان تاکید کرد: اینکه سهم و بخشی از درد و رنج مملکت ما رنج و در قالب تئاتر ارائه می‌شود، باعث افتخار است.

نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت فتح خرمشهر از ۲۸ اردیبهشت ماه تا ۳ خرداد ماه به دبیری حسین مسافرآستانه در آبادان و خرمشهر برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *