افتتاح نمایشگاه عکس و پوستر جشنواره نمایش عروسکی


نمایشگاه عکس و پوستر جشنواره نمایش عروسکی افتتاح شد و شش هنرمند عکاس و گرافیست تقدیر شدند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک، در برنامه‌ای که در کاخ موزه گلستان برگزار شد، نمایشگاه عکس و پوستر جشنواره افتتاح شد، همچنین نمایش‌نامه‌های برگزیده دوره پیش که در این دوره منتشر شده‌اند، رونمایی شد و هنرمندان تئاتر عروسکی، تابلویی را به یادگار برای اهدا به یونسیف جهانی امضا کردند.

حمید جبلی مدیر نمایشگاه عکس و پوستر این دوره از جشنواره تئاترعروسکی،  با آرزوی اینکه «همه با هم خوب و مهربان باشیم»، این نمایشگاه را افتتاح کرد.

پس از بازدید حاضران از نمایشگاه، از شش هنرمند عکاس و طراح حاضر در نمایشگاه تقدیر شد.

جبلی در برنامه تقدیر از این هنرمندان، با ابراز خرسندی از جمع شدن هنرمندان تئاتر عروسکی در کنار یکدیگر  اظهار امیدواری کرد نمایشگاه عکس و پوستر جشنواره بعد از جشنواره عروسکی در خانه هنرمندان ادامه پیدا کند.

او با ارائه آمار آثار شرکت کننده در این نمایشگاه افزود: به دلیل حضور پرتعداد هنرمندان و از آنجا که پروسه تولید و شکل و تکنیک آثار در فاصله چهل سال، تفاوت بسیاری پیدا کرده است،‌ نمی‌توانستیم این بخش را به صورت رقابتی برگزار کنیم. اما به طور نمادین به شش هنرمند عکاس و گرافیست هدایایی می‌دهیم.

سپس با حضور جبلی، عزیز ساعتی، میترا محاسنی، ابراهیم حسینی و حسین طاهری، هدایای هنرمندان تقدیر شده، اهدا شد.

 در بخش عکس سیامک زمردی مطلق ،‌ مهناز میناوند و مریم ملک مختار مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش پوستر هم احسان نقابت، مهدی رایگانی‌ و بهزاد غریب‌پور تقدیر شدند.

در این برنامه که با حضور همه گروه‌های داخلی و خارجی شرکت کننده در جشنواره و به میزبانی کاخ موزه گلستان برگزار شد، نمایشنامه‌های برگزیده‌ی دوره پیشین جشنواره که در قالب یک کتاب منتشر شده‌اند، رونمایی شد.

هنگامه مفید هنرمند باسابقه تئاتر که این رونمایی را برعهده داشت، گفت: خوشحالم این آثار منتشر شده است. البته چاپ آنها تعهد جشنواره‌های قبلی بوده است که انجام نشده بود و در این دوره به لطف خانم برومند دبیر جشنواره پانزدهم، سه نمایشنامه که از نوشته‌های نسرین خنجری‌، بهروز سالمی‌ و رقیه ارشادی هستند، منتشر شده‌اند.

در بخش پایانی این برنامه مرضیه برومند با اشاره به برپایی کارناوال عروسک‌ها به عنوان برنامه افتتاحیه جشنواره تئاتر عروسکی و شعارهایی که در این کارناوال به صورت پلاکارد به نمایش گذاشته شده بود، گفت: خانم مهتاب کرامتی به عنوان سفیر صلح یونیسف می‌خواهد تابلویی را به یادگار به یونیسف جهانی اهداء کنیم. بنابراین از همه دوستان درخواست دارد تا این تابلو را به یادگار امضا کنند.

بعد از این سخنان، هنرمندان داخلی و خارجی حاضر در برنامه، تابلو را امضا کردند.

اجرای قطعات کوتاهی از نمایش‌های «کمانچه‌ها» به کارگردانی علیرضا ناصحی و «دست‌های رقصان» کار کشور اسپانیا، و اجرای برنامه موسیقی و نمایشی کودکان

مدرسه «ودا» به مدیریت سودابه سالم و سرپرستی الکا هدایت، از دیگر بخش‌های این برنامه بود.اجرای این برنامه را که به نوعی میهمانی شام هم بود، امیر حسین صدیق بر عهده داشت.

این برنامه با «الله‌خوانی» و اجرای چند قطعه موسیقی توسط رسول نجفیان به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *