امضای تفاهم‌نامه تئاتر بین ایران و کشورهای غرب آسیا


 مدیران هنرهای نمایشی کشورهای غرب آسیا در دومین روز نشست خود، با هدف گسترش روابط و یافتن نقاط مشترک فرهنگی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، این تفاهمنامه همکاری روز سه شنبه و با حضور مدیران هنرهای نمایشی کشورهای غرب آسیا در هتل فردوسی تهران منعقد شد.
مدیر اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از امضای این تفاهمنامه، با بیان اینکه در حداقل زمان ممکن به نتیجه مطلوب دست یافتیم، گفت: امضا این تفاهمنامه در دنیای معاصر بسیار ارزشمند است.
مهدی شفیعی افزود: می توانیم در منطقه غرب آسیا با شباهت های فرهنگی و پیشینه نمایشی غنی، ارتباط بیشتر برقرار کرده و با بهره گیری از هنر، اتفاقات خوبی در حوزه تئاتر رقم بزنیم.
وی تاکید کرد: کشورهای دارای شباهت های فرهنگی با برجسته کردن این اشتراک می توانند در زمینه سیاسی و دیپلماسی با یکدیگر ارتباط بهتری در دنیای بی منطق و پر خشونت امروز برقرار کنند.
مدیر اداره کل هنرهای نمایشی افزود: مقرر شد تا نشست مدیران هنرهای نمایشی کشورهای غرب آسیا برای اهداف تفاهمنامه به صورت سالانه برگزار شود و طی سه ماه آینده کشور برگزار کننده نشست تعیین خواهد شد.
نخستین نشست مدیران هنرهای نمایشی کشورهای غرب آسیا شامل جمهوری آذربایجان، الجزایر، افغانستان، عراق، لبنان، عمان، پاکستان، قطر، سوریه، تونس، گرجستان، روسیه و جمهوری اسلامی ایران از روز یکشنبه به میزبانی تهران آغاز شد.
این رویداد سه روزه در راستای تقویت دیپلماسی فرهنگی هنری دولت تدبیر و امید و به همت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری مهدی شفیعی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *