انتشار فراخوان بخش میدانی چهاردهمین جشنواره عروسکی


نمایش میدانی از بخش جنبی چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان، با رویکرد نوآوری، خلاقیت و استفاده از تکنولوژی نوین در نمایش عروسکی، از ۷ تا ۱۳ خرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان ، علاقه مندان به نمایش های عروسکی که دانشجوی یکی از مراکز آموزش عالی بوده و یا کمتر از یک سال از فراغت تحصیلی آنها گذشته باشد می توانند از جانب دانشگاه محل تحصیل و یا فراغت از تحصیل خود در این جشنواره شرکت کنند.

مطابق این فراخوان بازیگر و یا بازی دهندگان عروسک نمی توانند در  بیشتر از دو اثر متفاوت حضور داشته باشند. بدیع بودن و خلاقیت در ارائه طرح و اجرای آثار در ارزیابی هیات های انتخاب تاثیر گذار خواهد بود. هر کارگردان نیز می تواند حداکثر با دو اثر در جشنواره ثبت نام کند اما پس از بازبینی هر کارگردان  فقط با یک اثر می تواند در جشنواره حضور یابد.

در این فراخوان آمده است که انتخاب آثار در مرحله ی بازبینی صورت می گیرد و در این بخش صرفا نمایش های عروسکی که تا کنون در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده اند مورد داوری و پذیرش قرار خواهند گرفت.

یکی از نکات قابل توجه در فراخوان تاکید دبیرخانه بر حفظ محیط زیست است که با یک شرط جالب برای پذیرش اثر همراه شده است. در این بند از فراخوان آمده است: در راستای حفظ محیط زیست،  دانشجوی هنرمند که در این امور  پیشرو می باشد در آخرین مرحله پذیرش آثار  به جشنواره تمامی اعضای گروه های پذیرفته شده بایستی  به ازای هر عضو گروه یک  بطری ( نوشابه ویا آب معدنی ) و یا  قوطی (نوشابه) به ستاد جشنواره تحویل دهد و از آن پس مجوز ورود و کمک هزینه و سایر امتیازات شامل آنها خواهد شد.

چهاردهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی دانشجویان با دبیری محمد تقی پور و توسط دانشگاه هنر در خردادماه ۱۳۹۵ برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *