انتشار فراخوان بخش پوستر بیست و یکمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان


بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار « هویت، امروز، فردا » در بخش پوستر فراخوان داد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال، بیست و یکمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار « هویت، امروز، فردا » با رویکرد حمایت از خلاقیت‌های هنری برای تربیت بهتر نسل آینده و در راستای اعتلای فرهنگ فردای کشور با نگاه پژوهش محور و کارشناسانه به تاثیرات مثبت و منفی فناوری در زندگی و تربیت کودکان و نوجوانان و به استناد فراخوان منتشر شده جشنواره، مسابقه‌ پوستر تئاتر کودک و نوجوان را برگزار می‌کند.

در این فراخوان امیر اسمی، دبیر بخش پوستر آورده است: «تئاتر هنری گروهی است. حاصل هم‌اندیشی هنرمندانی که هر یک به فراخور تخصص‌شان بخشی از کار را به‌عهده دارند تا اثری به نام تئاتر آفریده شود.پوستر تئاتر امضای فرهنگی گروه است. تصویریست از اندیشه و نگاه گروه هنرمندانی که نمایش را خلق می‌کنند. پوستر تئاتر بخشی از هویت و تاریخ هنر هر سرزمین است و تاثیرگذار در سلیقه و فرهنگِ دیداریِ مردمش.»

در این فراخوان همچنین آمده است: «بخش پوستر جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با ترسیم چشم‌اندازی از دقت و تامل همه‌ هنرمندان -بخوانیم مسوولیت همگانی- در کیفیت آثار و مراقبت از معیارها و رشد سواد تصویری جامعه، اولین حضور خود را تجربه خواهد کرد. امیدواریم هر کس به قدر همت خود، در این راه بکوشد و یاری‌مان کند.»

گفتنی است دراین مسابقه پوسترهای تئاترهایی که در حد فاصل اول مرداد ۱۳۹۲ تا ۱۵مرداد ۱۳۹۳ در ایران اجرای عمومی داشته‌اند، داوری خواهند شد و هنرمندان باید نسخه‌ دیجیتال هر اثر (۲۰۰dpi – Jpeg – A4) همراه فرم تکمیل‌شده به نشانی الکترونیکی دبیرخانه‌ جشنواره ارسال کنند .بنا به اعلام دبیرخانه، ارسال کننده صاحب اثر شناخته می‌شود، اما در صورتی که خلاف آن ثابت شود، همه‌ امتیازها باطل و اثر از نمایشگاه و امور انتشاراتی حذف می‌شود. علاقمندان باید آثار خود را همزمان به دو آدرس الکترونیکیdabirkhaneh.jk@gmail.com و poster.jk@gmail.com ارسال کنند.

آخرین مهلت ارسال آثار ۲۵ شهریور ماه اعلام شده است و انتخاب و داوری آثار نیز ۲۷ شهریور ماه صورت خواهد گرفت. همچنین نمایشگاه آثار نیز در تاریخ ۱۵ مهرماه برگزار می‌شود.

نشانی دبیرخانه جشنواره واقع در تهران، خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، جنب تالار وحدت،  اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه‌ دایمی جشنواره‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *