«اکتبر ۱۹۴۲، پاریس» اردیبهشت ماه به روی صحنه می رود


مسعود موسوی قصد دارد نمایش ««اکتبر ۱۹۴۲، پاریس» را با بازی فرهاد قائمیان از ۱۸ اردیبهشت ۹۵ به مدت یک ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه ببرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش  «اکتبر ۱۹۴۲، پاریس» به کارگردانی مسعود موسوی قرار است از ۱۸ اردیبهشت ۹۵ به مدت یک ماه و تا ۱۸ خرداد در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه برود.

تاکنون حضور فرهاد قائمیان، شیوا خسرومهر، ملودی آرام نیا، علیرضا رضایی و مسعود موسوی در اجرای این اثر نمایشی قطعی شده است. چند بازیگر دیگر نیز به زودی قرار است به جمع بازیگران «اکتبر ۱۹۴۲، پاریس» اضافه شوند.

داستان نمایش «اکتبر ۱۹۴۲، پاریس» درباره جنگ جهانی دوم است که یکی از اعضای یک گروه مقاومت در پاریس دستگیر و اعدام می‌شود و بعد از آن است که اتفاقاتی در خانواده این فرد رخ می‌دهد. این نمایشنامه تمی شبیه به نمایشنامه «آنتیگونه» سوفوکل دارد اما ساختار قصه کاملا متفاوت از داستان «آنتیگونه» روایت می شود. میلاد حسینی نویسنده این متن نمایشی است.

مسعود موسوی نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر اجرای آثاری چون «ما فقط ۵ دقیقه وقت داشتیم»، «دانلود بی دانلود»، «آدم آدم است ۲»، «به دهکده جهانی خوش آمدی پینوکیو» و … را برعهده داشته است.

موسوی در طول دو سال گذشته درصدد اجرای این اثر نمایشی بوده است و اعتقاد دارد این نمایشنامه تراژیک چیزی از آثار تراژدی کلاسیک کم ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *