بازدید معاون هنری وزیر و مدیرکل هنرهای نمایشی از دبیرخانه جشنواره تئاتر عروسکی


علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی ، روز گذشته ۳۰ خرداد ماه جاری با حضور در خانه عروسک در جریان اقدامات و برنامه های دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک قرار گرفتند .

تئاتر عروسکی تهران مبارک

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، مرضیه برومند دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک در این بازدید گزارشی کوتاه از اقدامات دبیرخانه جشنواره در زمینه برگزاری کارگاه های آموزشی ، ارتباط مستقیم و مستمر با هنرمندان تئاتر عروسکی تهران و شهرهای مختلف کشور ، روند تولید و انتخاب آثار متقاضی حضور در جشنواره بیان کرد .

وی در بخشی از این جلسه مشکلات هنرمندان تئاتر عروسکی و کاستی های موجود در زمینه مالی را تشریح کرده و از اقدامات انجام شده برای جذب اسپانسر گفت .

این کارگردان و نویسنده تئاتر با اشاره به تاثیرگذاری جشنواره و عملکرد آن در تئاتر و بر هنرمندان دیگر شهر های کشور، برنامه ریزی برای گسترش فضای عروسکی در کل شهر را مورد تاکید قرار داده و از وعده همراهی نهاد های فرهنگی و هنری همچون وزارت ورزش و جوانان ، شهرداری تهران ، صدا و سیما و… در برگزاری جشنواره خبر داد .

علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار با آرزوی موفقیت برای مرضیه برومند و دست اندرکاران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تاکید کرد که اقدامات لازم جهت رفع مسائل اجرایی و نگرانی های دبیر جشنواره در اولین فرصت انجام پذیرد .

مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی نیز ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در این حوزه حضور مرضیه برومند را فرصت مغتنمی دانست که باعث دلگرمی خانواده تئاتر عروسکی در تهران و شهرهای مختلف کشور شده است .

وی تلاش و پیگیری مرضیه برومند را نوید بخش رشد کیفی جشنواره در این دوره دانست .

بخش دیگر این جلسه به بیان اقدامات بخش بین الملل جشنواره ، جزئیات برنامه های دبیرخانه برای هر بخش و آیین های افتتاحیه و اختتامیه اختصاص یافت .

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این روز از بخش های مختلف خانه عروسک و فعالیت های آن بازدید کرده و در جریان مشکلات این پایگاه تئاتر عروسکی نیز قرار گرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *