بازسازی تئاتر شهر به کجا رسید ؟


نماینده مجموعه تئاتر شهر در فاز دوم بازسازی با اشاره به تهیه طرح بازسازی سالن اصلی با ۲۳ مورد، اعلام کرد که هنوز نمی‌توان برای فعالیت مجدد سالن قشقایی تاریخی را مشخص کرد.

تئاتر شهر

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از مهر، عبدالخالق مصدق درباره وضعیت بازسازی سالن‌های سایه، قشقایی و کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر و اتمام کامل بازسازی و بازگشایی مجدد این سالن‌ها گفت: طبق برآورد و بررسی‌های انجام شده، بازسازی ۲ پلاتوی مجموعه تئاتر شهر تا ۱۰ روز کاری دیگر به اتمام می‌رسد و برای تکمیل کردن بازسازی سالن سایه نیز ۲۵ روز دیگر زمان نیاز داریم.

او درباره زمان اتمام بازسازی سالن قشقایی و بازگشایی مجدد آن یادآور شد: برای سالن قشقایی طی توافقی که با انجمن طراحان صحنه تئاتر داشتیم، برای ورود و خروج دکورها یک سیستم الکتروموتوری تعبیه می‌کنیم که دیگر نیازی به جابجایی جایگاه تماشاگران سالن نباشد.

نماینده مجموعه تئاتر شهر در بازسازی این بنای تئاتری تأکید کرد: هنوز برای پایان بازسازی سالن قشقایی و آغاز به کار مجدد آن نمی‌توان تاریخی تعیین کرد.

مصدق درباره طرح بازسازی سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر نیز توضیح داد: طرح بازسازی سالن اصلی را حاوی ۲۳ مورد تعریف کردیم. اگر با سازمان میراث فرهنگی به توافق برسیم در این طرح تعبیه ۲ در خروجی در ۲ سمت سالن در نظر گرفته شده که در صورت اجرای این مورد، ۳۰ درصد ظرفیت تخلیه تماشاگر سالن در شرایط بحرانی را افزایش خواهیم داد. این مورد در صورتی که بتوانیم سازمان میراث فرهنگی را در خصوص بالا رفتن ضریب امنیت مخاطبان سالن اصلی مجاب کنیم، اجرا خواهد شد.

او درباره دیگر موارد در نظر گرفته شده در طرح بازسازی سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر گفت: افزایش فناوری و تکنولوژی سالن اصلی، ارتقای بحث آکوستیکی سالن، صندلی‌های تماشاگران و ارتقای سیستم تهویه از جمله موارد در نظر گرفته شده در طرح بازسازی سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر هستند که در مجموع برای اجرای این موارد ۴ ماه زمان تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *