در جلسه شورای سیاستگذاری تئاتر بسیج تصویب شد

اضافه شدن بخش تئاتر مسجد به جشنواره تئاتر بسیج


نشست شورای سیاستگذاری تئاتر بسیج کشور شب گذشته با حضور سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج، در ابتدای این نشست کوروش زارعی، به عنوان دبیر دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج به ارائه گزارشی از روند جشنواره پرداخت و گفت: هدف اصلی ما در جشنواره بسیج کشف و پرورش جوانان مستعد است و تلاش کردیم تمامی آثار از ایده تا اجرا به صورت تولیدی در یک پروسه آموزشی و اجرایی به نتیجه برسد.

زارعی افزود: هم اکنون آثار تولید شده برای جشنواره تئاتر بسیج نزدیک به ۳۵۰ اجرا در شهر های مختلف کشور دارند تا در نهایت ۱۵ نمایش صحنه ای و ۱۰ نمایش خیابانی برای اجرا در جشنواره اصلی که ۲۴ تا ۲۸ بهمن ماه در استان هرمزگان برگزار می شود راه یابند.

در ادامه این نشست دیگر حاضران نیز به ایراد سخن پرداختند و برنامه ریزی و طرح های مختلفی در رابطه با برگزاری دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج مطرح شد و یکی از مصوبات مهم جلسه شب گذشته اضافه شدن بخش تئاتر مسجد به صورت بخشی ویژه در این دوره است و از سال آینده در فراخوان جشنواره بخش مسجد به شکلی مجزا اضافه خواهد شد.

دکتر حسین قنادیان، رئیس ادره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه، دکتر غلامرضا منتظری، رئیس سازمان بسیج هنرمندان، مهدی شفیعی، مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کورش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، امیر نصیربیگی، رئیس انجمن های ادبی و هنری بسیج هنرمندان، حسین مسافر آستانه، مدیر انجمن تئاتر بسیج، علیرضا عاقل زاده، مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و سعید نجفیان، قائم مقام جشنواره تئاتر بسیج از دیگر حاضران در این جلسه بودند.

دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج کشور، ۲۴ تا ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ به دبیری کوروش زارعی در استان هرمزگان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *