اعلام مهلت ارسال آثار به ۲ بخش جشنواره تئاتر کودک و نوجوان


آخرین مهلت ارسال طرح و ایده اجرایی برای حضور در بخش های تئاتر خردسالان وتئاترخیابانی ۱۵ مرداد ماه جاری اعلام شده است.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، هنرمندان و گروه های نمایشی که متقاضی حضور در بخش مسابقه تئاتر خردسال و بخش مسابقه تئاتر خیابانی هستند می توانند تا ۱۵ مرداد ماه جاری نسبت به ارسال طرح و ایده اجرایی خود به دبیرخانه اقدام کنند.
بخش تئاتر خردسال با رویکرد اهمیت آموزش و تاثیر آن بر این گروه از مخاطب برای گروه سنی زیر پنج سال و به شکل رقابتی برگزار می‌شود.
نمایش‌های این بخش بااولویت حضور حداکثر دو بازیگر و در مدت زمان ۱۵ تا ۲۵ دقیقه امکان حضور خواهند داشت. این بخش با ایده اجرای نمایش در مهدکودک‌ها، مراکز پیش‌دبستانی و آموزشگاه‌ها، با حداقل امکانات فنی برگزار خواهد شد و نمایش‌های پیشنهادی می‌بایست واجد شرایط اجرای آسان و قابل حمل باشند.
متقاضیان لازم است چهار نسخه طرح یا نمایشنامه وشیوه اجرایی خودرا جهت شرکت در این بخش ارسال کنند. به تشخیص شورای انتخاب متشکل از مربیان و کارشناسان آموزشی، حداکثر ۶ نمایش جهت شرکت در این بخش انتخاب خواهد شد. اولویت انتخاب نیز توانایی انتقال درست مفاهیم آموزشی از طریق شیوه اجرایی به کودکان خواهد بود.
به تشخیص شورای انتخاب به گروه های منتخب بخش تئاتر خردسال تا سقف ۰۰۰/۰۰۰/۵۰ ریال کمک هزینه تولید تعلق خواهد گرفت.
مسابقه تئاتر خیابانی  نیز با امکان اجرای نمایش در مکان‌های عمومی و فضای باز برگزار خواهد شد. ارائه آثار خلاقانه با در نظرگرفتن  اولویت‌های موضوعی جشنواره و توجه ویژه به شاخصه‌های تئاتر خیابانی در گونه‌ها و شیوه‌‌های مختلف و برقراری ارتباط موثر با مخاطب از اهداف برگزاری این بخش است.
حداکثر ۸ نمایش در این بخش پذیرفته خواهد شد و متقاضیان لازم است سه نسخه طرح یا نمایشنامه وشیوه اجرایی خودرا به دبیرخانه ارسال کنند. کمک هزینه نمایش‌های راه یافته به جشنواره به تشخیص کمیته انتخاب ، حداکثر مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۶۰ ریال خواهد بود.
نمایش های ارائه شده در این دو بخش نباید پیش ازاین در هیچ جشنواره‌ای شرکت کرده یا اجرای عمومی شده باشند . چنانچه در هر مرحله‌ای خلاف این موضوع برای ستاد برگزاری محرز شود اثر مذکور از حضور در جشنواره منع خواهد شد.
هر متقاضی حداکثر میتواند ۲ طرح یا ایده نمایشی را برای بررسی به جشنواره در دو بخش یاد شده ارائه کند.
طبق گاهشمار فراخوان جشنواره نتیجه ارزیابی طرح های متقاضی حضور در این دو بخش ۲۵ مرداد ماه اعلام می شود و هنرمندان تا ۱۰ مهرماه فرصت دارند لوح فشرده نمایش خود را به دبیرخانه بفرستند.
بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار ” کودک و حقوق اجتماعی ” و با دبیری مریم کاظمی در استان همدان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *