جزئیات نشست بخش مناطق هجدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی


جشنواره‌ی تئاتر دانشگاهی در بخش مناطق بعد از سه سال ، امسال در کیش برگزار می‌شود.

جشنواره تئاتر دانشگاهی

به گزارش تئاتر فستیوال ، در نشست ۲ اردیبهشت ماه در آستانه‌ی برگزاری جشنواره ی تئار دانشگاهی ، امیر مرسلی، دبیر بخش صحنه‌ای جشنواره با بیان اینکه بخش مناطق جشنواره تئاتر دانشگاهی، بعد از سه سال وقفه امسال در کیش برگزار می‌شود، گفت: این جشنواره شامل ورکشاپها و اجراها خواهد بود و داوران این بخش  مسعود رایگان، رویا تیموریان، محمد امین یارمحمدی، کوروش نریمانی و مهدی سلطانی هستند.

به گفته ی وی این ورک‌شاپ‌ها هر روز از ساعت ۱۲ تا ۱۶ برگزار می‌شود . ورک‌شاپ علیرضا خمسه، پانتومیم و زبان بدن (پنجم اردیبهشت ماه)، ورک‌شاپ یاسر خاسب، جزیره بدن (از هشتم تا دهم اردیبهشت ) و ورک‌شاپ علیرضا نادری به نام «نوشتن،‌نو نوشتن» از ششم تا نهم اردیبهشت برگزار می‌شود. همچنین در پایان هر اجرا، نقدی با حضور دبیران گذشته جشنواره، ناصر حیدری، حمید مرادویسی و سیاوش قائدی دبیر جشنواره‌های برپا خواهد شد.

مرسلی در ادامه  افزود: کیش سالن مناسب برای اجرای تئاتر ندارد، اما سالن‌های قاب عکسی زیادی دارد که همکارانی از جمله آقای حسین‌پور، معاون اجرا و مناطق جشنواره تئاتر دانشگاهی، در تلاش هستند فضایشان را برای اجرا آماده کنند.

اختتامیه جشنواره کیش ، ۱۰ اردیبهشت برگراز خواهد شد و  آثاری که انتخاب شوند، مستقیما به جشنواره تهران راه می‌یابند.

دبیر جشنواره با اشاره به افزایش نسبی جوایز نسبت به قبل خاطرنشان کرد: ما همچنین بخشی از عواید فروش بلیط را به موسسه خیریه “کمک” که در کیش استقرار دارد و کتایون ریاحی مسئول آن بوده و فعالیتش برای کودکان ناشنواست، اختصاص می‌دهیم.

در ادامه ی این نشست مجید سرسنگی، ریاست جشنواره تئاتر دانشگاهی هزینه تبلیغات را بر عهده گرفته و گفت: همچنین موسسه توسعه هنرهای معاصر و خانه هنرمندان، درخصوص بخش بین‌الملل، چاپ کتاب و ایاب ذهاب گروه‌های خارجی قول کمک مالی دادند.

طبق اعلام در این نشست مکان‌های برگزاری جشنواره تئاتر دانشجویی جشنواره هجدهم در تهران سالن‌های دانشگاه تهران، سمندریان، ناظرزاده کرمانی، صمیمی مفخم، تالار هنر، تماشاخانه منشور هنر، تماشاخانه سه نقطه، دانشکده هنر و معماری، خانه نمایش اداره و تئاتر، خانه موزه انتظامی، تماشاخانه ناصرخسرو، تماشاخانه دراما اعلام شد .

زندی‌فر، مدیر روابط عمومی جشنواره همچنین با بیان اینکه مسئولین تالار وحدت برای اجرای برنامه‌ها درخواست ۵۰ میلیون تومان پول کردند و گفتند حتی نهادهای دولتی هم باید این پول را بپردازند، گفت: ما با وجود کمبود بودجه نمی‌توانیم اما مهدی شفیعی قول حمایت برای اجرا در سالن اصلی تئاتر شهر را به ما داده‌اند.

زندی فر ضمن تشکر از سازمان منطقه آزاد کیش و معاونت گردشگری، گفت: کیش از لحاظ مالی ما را حمایت نکرد، اما امکاناتی با سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای این جشنواره فراهم کرده است. پروازها از تهران به کیش، اسکان مهمانان و داوران، تغذیه، سالن‌ها، کمک‌هزینه گروه‌های شرکت‌کننده و هزینه‌ی جوایز از جمله امکانات دبیرخانه است.

مهدی آشنا، دبیر بخش عکس و پوستر جشنواره تئاتر دانشگاهی به اهمیت پوستر اشاره کرده و بیان کرد: هر سال پوستر عکس ویترین جشنواره‌ها می‌شود. اما امسال ما فراخوانی دو مرحله‌ای داریم که بخش دوم آن شامل رویکردی آکادمیک و پژوهشی است.

يک نظر ثبت شده است .

  1. ولی داوری گفت:

    سلام
    من سایت شما را به عنوان یک سایت مرجع فستیوالهای تئاتر ایرانمعرفی کردم ولی متاسفانهاینجور نیست. خواهش دارم در سالهای آینده اسامی منتخبین بخش مناطق را هم داشته باشید. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *