برترین های هفدهمــــــین جشــــــــــنواره نمـــــــایش های آییـــــنی و سنتی از نگاه دپارتمان نقد تئاتر فستیوال


تئاتر فستیوال

هفدهمین دوره جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در حالی در دهمین روز از شهریور ماه ۱۳۹۴ به کار خود پایان می دهد که در قیاس با دوره های قبل ، بین المللی نبود و همین امر امتیازی برای مدیران و دبیر این دوره از جشنواره به حساب می آید که با حذف عنوان بین المللی و تمرکز بر نمایش های آیینی و سنتی ایران گامی بزرگ در حوزه نمایش های آیینی و سنتی ایران برداشتند .

اما رقابتی نبودن این جشنواره نقدی است که بسیاری از گروه های شرکت کننده و مخاطبین این جشنواره بر آن وارد می دانند و ما نیز رقابتی نبودن را چشم اسفندیار این جشنواره می دانیم و معتقدیم که همین رقابتی بودن است که جشنواره را پویا می کند و نمایش های آیینی و سنتی در اثر همین پویایی ، ماندگار خواهند ماند .

ما در دپارتمان نقد تئاتر فستیوال تلاش کردیم که از میان آثار محدودی که امکان دیدن آنها برایمان فراهم شد ، برترین ها را در چند حوزه محدود (محدود از این جهت که مجریان این جشنواره چون همیشه و چون همه جشنواره ها ، نقد را چرخ پنجم گاری حساب کرده و نادیده اش گرفتند و بلیت ها باز به دست اهالی رسانه و نقد نرسید) معرفی نماییم ، تا حداقل ما با شاخص نقد ، سنگ محکی باشیم برای آنان که عاشقانه در این جشنواره شرکت کردند . و از سایر حوزه ها و نمایش هایی که مورد نقد در دپارتمان نقد تئاتر فستیوال قرار نگرفتند ، می خواهیم که بر ما و بر این جشنواره غیر رقابتی ببخشند و بدانند که جایگاه دیده نشده نقد توسط مجریان این جشنواره و البته همه ی جشنواره ها است که باعث دیده نشدن آثار آنان شده است .

تئاتر فستیوال

۴ نظر ثبت شده است .

 1. مقداد اسلامی گفت:

  البته سو تفاهم نشه من تو دو تا کار بازی کردم و خودم میدونم جایگاهمو ، نقد من بر منتقدان ،همه شان ، در مورد متن حکایت فین نوشته ی ابولفضل حاجعلی خانی و کارگردانی ایشون ، من شک ندارم دوستان که نه عمرا ، همین منتقدان ، همه ی کارها رو ندیدن و یا اینکه شهامت حرف زدن در مورد کار حکایت رو نداشتن ،مگه میشه یه خط از یه کار به اون کیفیت ،هیشکی ننویسه . خداروشکر همه هم اول از آقایان تعریف میکنن ، بسیار خوب سال دیگه هم میاید ، داستان مورچه و کله پاچه است ، جشنواره ای که شرکت کنندگان اصلیش رو پله میشینن ، آخرم بهشون ساندیس میدن دیگه نقدش هم معلومه کیا میکنن …ادبیاتمم ادبیات کوچه اس ،چون استادم سمندریان هم همینطوری حرف میزد ، دنبال واژه نمیگردم، هیچکس رو هم مینویسم هیشکس…

 2. مقداد اسلامی گفت:

  واقعا متاسفم … عذر میخوام این خانوما و آقایون از کی نقد تاتر میکنن و از کی یاد گرفتن ؟؟؟ واقعا انقدر ۸۰ درصد نظرات بی تامله ،که قدرت رابطه در این جدول به وضوح دیده میشه ، متاسفم ، تورو خدا نشینید دیگه بگی. دولت فلانه نمیذاره تاتر بره جلو ، برید استراحت کنید دوستان منتقد .

 3. امیر گفت:

  برای بچه های گروه تعزیه امیر کبیر بسیار خوشحالم که اینجا هم سهم بالایی از آرا را کسب کرده است.
  به امید اجرای عمومی این نمایش.

 4. مهران گفت:

  حیف که رقابتی نبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *