برنامه‌های پنجمین روز جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر


پنجمین روز از سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با ۹ نمایش صحنه‌ای ، هفت اجرای خیابانی و یک اثر رادیویی، میزبان مخاطبان خود می‌شود.

برنامه روز پنجم جشنواره تئاتر فجر سی و سه

به گزارش تئاتر فستیوال ، یکشنبه پنجم بهمن، دو گروه نمایشی از کشورهای کویت و عمان روی صحنه می‌روند. با این دو اجرا، بخش کشورهای مسلمان این دوره از جشنواره رسماً آغاز می‌شود.

سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر : در ادامه اجراهای گروه‌های بین‌المللی، نمایش «پرواز بر فراز شهر» از کشور ارمنستان به نویسندگی آنونش آسلی‌بکیان و کارگردانی نارینه گرگوریان در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

تالار چهار سو : این سالن میزبان نمایش «فقط به خاطر من» نوشته و کار چیستا یثربی می‌شود که با بازیگرانی چون مارال مختاری، مسعود خواجه‌وند و الهه ابوطالبی ساعت‌های ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود.

تماشاخانه سنگلج : نمایش «ضربه فنی» نوشته و کار هانی النصار از کویت با نقش آفرینی بازیگرانی چون محمد اکبر، هانی النصار و فهد المتن، در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.

تالار هنر : همچنین نمایش «بازار» به نویسندگی محمد الحینای و کارگردانی ادریس النبهانی از کشور عمان، ساعت‌های ۱۷ و ۱۹ در تالار هنر به صحنه می‌رود.

تالار حافظ : با نمایش «کفش‌هایم را قدم بزن» نوشته و کار عبید رستمی ، اثر برگزیده مناطق از سنندج، در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ میزبان علاقمندان تئاتر در سالن حافظ می‌شود. این نمایش با محوریت مسائل و مشکلات زنان و با بازی فریدون حامدی، جمشید گمیلی، کوروش احمدی، آنیتا جعفری، زهرا محمدی، دنیا گفتاری، نیما ایمان‌زاده، کاوان سالم و یکتا احمدی به صحنه می‌رود.

تماشاخانه ایرانشهر : در ساعت‌های ۱۷ و ۱۹:۳۰ نمایش «من» به نویسندگی و کارگردانی فرهاد تجویدی در سالن تالار استاد ناظرزاده کرمانی اجرا می‌شود و نمایش «thebes got talent» نوشته و کار رضا غیور در سالن استاد سمندریان در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ اجرا خواهد شد.

تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان : همچنین نمایش «به لی‌لی‌پوت خوش آمدید» از آثار برگزیده مناطق از بابل است که به نویسندگی و کارگردانی حسن میرزایی، ساعت‌های ۱۷ و ۱۹ در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود.

سالن باران : نمایش «کسوف» هم به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی ابوالفضل فرهادی نیز به عنوان اثر برگزیده جشنواره مناطق از شیراز ساعت ۱۶ و ۱۸ در تئاتر باران اجرا می‌شود.

تئاتر فجر خیابانی تئاترشهر

نمایش‌های خیابانی و رادیویی

محوطه مجموعه تئاتر شهر : در ادامه اجراهای این روز، نمایش‌های خیابانی «ای روزگار» نوشته و کار زارع‌زاده از سقز ساعت ۱۶، «نبش کوچه بن‌بست» نوشته و کار مهدی حبیبی از ملایر ساعت ۱۶:۳۰، «تلخند» به نویسندگی و کارگردانی مجید قدیمی از رزان ساعت ۱۷و «غذاهای خوشمزه» نوشته و کار نرگس خاک کار از ملایر ساعت ۱۸ در محوطه مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شوند.

محوطه برج میلاد : همچنین دو نمایش «درخت و باد» نوشته و کار علیرضا اسماعیلی از سقز ساعت ۱۶ و «نگرانم» به نویسندگی و کارگردانی احمد صمیمی از تهران ساعت ۱۶:۳۰ در باغ هنر (خانه هنرمندان ایران) و نمایش «قصه نقش» به نویسندگی و کارگردانی سعید کاظمیان ساعت ۱۷ در محوطه برج میلاد اجرا می‌شوند.

بخش رادیو تئاتر نیز در پنجمین روز از جشنواره با نمایش «خانه احمق‌ها» به نویسندگی امین رهبر و کارگردانی داریوش شهبازی از تهران، ساعت ۱۸:۳۰ در تالار استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه اجرا می‌شود.

سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تا ۱۲ بهمن‌ماه به دبیری اردشیر صالح‌پور برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *