برنامه اجراهای ششمین روز از سی و هفتمین جشنواره‌ تئاتر فجر


ششمین روز از سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای ۱۲ نمایش صحنه ای در  تالار های اصلی ، چهارسو , سایه، قشقایی مجموعه تئاتر شهر ، تئاتر مولوی ، تالار حافظ ، تالار فردوسی ، تالار های دکتر ناظزاده و استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر، تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران ، تماشاخانه عباس جوانمرد خانه تئاتر و تماشاخانه سرو همراه خواهد بود.

به گزارش تئاتر فستیوال ، روز شنبه ۲۷ بهمن ماه ، مجموعه تئاتر شهر میزبان چهار نمایش است. نمایش “خانه سیاه است” به نویسندگی و کارگردانی محسن اردشیر اثر مشترکی از آمل در دو نوبت ۱۷ و ۲۰  در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه می رود .

در تالار چهارسو نمایش ”بازگشت به خانه” به نویسندگی مشترک محمد براتی و محمد شاکری و کارگردانی محمد شاکری از بحنورد در نوبت های ۱۸.۳۰ و ۲۰:۴۵  اجرا می شود.

تالار سایه در ششمین روز از جشنواره تئاتر فجر در  دو نوبت ۱۷ و ۱۹ میزبان نمایش “مده آ” نوشته حمید شهرانلو و کارگردانی ندا قاسمیان از تهران خواهد بود .

در تالار قشقایی نیز نمایش “آرش” به نویسندگی و کارگردانی گچهر دامغانی از تهران در نوبت های ۱۷.۳۰ و ۱۹:۳۰ روی صحنه رفت.

تئاتر مولوی در این روز میزبان نمایش “مادر” نوشته فلوریان زلر و کارگردانی مجید کاظم زاده مژدهی از رشت تنها در دو نوبت  ۱۷ و ۱۹ اجرا می شود.

تالار حافظ نیز به اجرای نمایش “رومئو و ژولیت” اختصاص دارد. این نمایش به نویسندگی میلاد کاشانی و کارگردانی مسعود صفری از مشهد در نوبت های ۱۸ و ۲۰.۳۰ روی صحنه می رود.

“اپرای عشق” به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور در یک نوبت ۱۹:۳۰ در تالار فردوسی به روی صحنه می رود .

در تماشاخانه ایرانشهر دو نمایش “افرا یا روز می گذرد” نوشته بهرام بیضایی و کارگردانی سهیل ساعی از تهران تنها در دو نوبت های ۱۷ و ۲۰ در تالار دکتر ناظرزاده و “دو سر و یک دست” کاری از کشور لبنان در نوبت های ۱۸ و ۲۰:۴۵  در تالار استاد سمندریان روی صحنه می روند.

سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران نیز نمایش “سرزمین های شمالی” به نویسندگی مونا احمدی و کارگردانی شیما عرب در دو نوبت ۱۶ و ۱۸ به روی صحنه می رود .

نمایش چیدمان “گذرگاه” به نویسندگی و کارگردانی پیریودلوسکی از فرانسه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در تماشاخانه عباس جوانمرد خانه تئاتر اجرا می شود .

تماشاخانه سرو نیز در ششمین روز جشنواره در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ میزبان نمایش “بازگشت”  به نویسندگی امین ابراهیمی و کارگردانی احسان ملکی راد از خرم آباد خواهد بود .

در ششمین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر ، ۷ نمایش در بخش خیابانی در محوطه مجموعه تئاتر شهر ، محوطه خانه هنرمندان ایران و مترو میدان ولیعصر(ع) به اجرا در خواهند آمد.

نمایش های خیابانی “دعای آفتاب” به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی صادق حسنی از لاهیجان ساعت ۱۶ ، “تیک تاک” به نویسندگی الناز غفاری و کارگردانی نازیلا امینی از بوکان ساعت ۱۶:۳۰ ، “نامیرا” به کارگردانی امیرحسین شفیعی ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه در محوطه‌ی مجموعه‌ی تئاتر شهر اجرا می‌شوند.

نمایش “آغوش بی مهرزمین” به نویسندگی و کارگردانی محمود فرضی نژاد از سیاهکل در ساعت ۱۶.۳۰ و “دایره ، مربع ، مستطیل” به نویسندگی و کارگردانی افشین خدری از سنندج ساعت ۱۷ در محوطه خانه هنرمندان ایران به اجرا در می آیند .

نمایش “دعای آفتاب” به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی صادق حسنی از لاهیجان ساعت ۱۰.۳۰ صبح و “تیک تاک” به نویسندگی الناز غفاری و کارگردانی نازیلا امینی از بوکان ساعت ۱۱ صبح در ایوان انتظار مترو میدان ولیعصر میزبان علاقه مندان خواهند بود.

در بخش دیگر گونه های اجرایی در ششمین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای ۷ نمایش  همراه خواهد بود.

نمایش “کوهستان” به نویسندگی و کارگردانی آرش پروین ساعت ۱۴ تا ۱۷ در محوطه ایوان انتظار میدان ولیعصر اجرا خواهد شد .

نمایش “موزه نزدیک” نوشته سهیل امیر شریفی و کارگردانی آزاده شاهمیری روزهای ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه در دو نوبت ۱۴ و ۱۶ در پلاتو نول اجرا می شود .

نمایش “انگشت به انگشت” به نویسندگی و کارگردانی سید جعفر حجازی ، ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه پارک دانشجو و مجموعه تئاتر شهر اجرا می شود .

اپرای شماره ۰۱#تهران نیز که نوشته و کارگردانی مرتضی زارعی است در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ کارگاه دکور تالار وحدت اجرا می شود این نمایش از ۲۳ تا ۲۸ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

پلاتفرم عمارت روبرو نیز در این روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ (۱۲ نوبت) میزبان نمایش “ویترین” نوشته تی اچ زی و کارگردانی کیمیا خطیب زاده خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *