برنامه اجراهای چهارمین روز از سی و هفتمین جشنواره‌ تئاتر فجر


چهارمین روز از سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای ۱۲ نمایش صحنه ای در  تالار های اصلی ، چهارسو , سایه، قشقایی مجموعه تئاتر شهر ، تماشاخانه سنگلج ، تئاتر مولوی ، تالار حافظ ، تالار فردوسی ، تالار های دکتر ناظزاده و استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر و تماشاخانه  ماه حوزه هنری  همراه خواهد بود.

به گزارش تئاتر فستیوال ، روز پنجشنبه ۲۵ بهمن ، مجموعه تئاتر شهر میزبان چهار نمایش است. نمایش “خورشید از حلب طلوع می کند” به نویسندگی ابوباسم حیادار و کارگردانی کوروش زارعی اثر مشترکی از سوریه و ایران در دو نوبت ۱۷ و ۲۰  در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه می رود .

در تالار چهارسو نمایش ”گزارشی مرگبار از فصل سیاه خواب …” به نویسندگی جواد صداقت و کارگردانی جواد صداقت و الف.ابنی از بوشهر در نوبت های ۱۸.۳۰ و ۲۰.۳۰  اجرا می شود.

تالار سایه در چهارمین روز از جشنواره تئاتر فجر در  دو نوبت ۱۷ و ۱۹ میزبان نمایش “تصعید” نوشته م.اوصانلویی و ن.وثیقی و کارگردانی محمد صاحبی از تهران خواهد بود .

در تالار قشقایی نیز نمایش “لنگ ظهر” به نویسندگی و کارگردانی رسول کاهانی از تهران در نوبت های ۱۷.۳۰ و ۲۰ روی صحنه رفت.

نمایش “رسم عاشقی آب ها” نوشته مازیار رفعتی و کارگردانی محمد اسماعیل بیگی از ایلام در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ در تماشاخانه سنگلح اجرا خواهد شد .

تئاتر مولوی در این روز میزبان نمایش “قضیه” به نویسندگی و کارگردانی سجاد امیرمجاهدی از تهران تنها در یک نوبت  ۱۷ اجرا می شود.

تالار حافظ نیز به اجرای نمایش “آخرین باران بهاری” اختصاص دارد. این نمایش به نویسندگی محسن عظیمی و کارگردانی محمد لارتی از تهران در نوبت های ۱۸ و ۲۰.۳۰ روی صحنه می رود.

“اپرای عشق” به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور در یک نوبت ۱۹:۳۰ در تالار فردوسی به روی صحنه می رود .

در تماشاخانه ایرانشهر دو نمایش “پدران” به نویسندگی و کارگردانی مهدی فرشیدی سپهر از تهران تنها در یک نوبت های ۱۷  در تالار دکتر ناظرزاده و “نامبرده” به نویسندگی کیوان سررشته و کارگردانی علی اصغر دشتی از تهران در نوبت های ۱۸ و ۲۱  در تالار استاد سمندریان روی صحنه می روند.

نمایش چیدمان “گذرگاه” به نویسندگی و کارگردانی پیریودلوسکی از فرانسه در تماشاخانه عباس جوانمرد خانه تئاتر اجرا می شود .

تماشاخانه ی ماه حوزه هنری نیز ساعت ۱۸ میزبان نمایش “دل آرام نا آرام”  به نویسندگی مشترک مصطفی جعفری خوزانی و نرگس صابری و کارگردانی نرگس صابری اجرا خواهد شد .

 در چهارمین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر ، ۸ نمایش در بخش خیابانی در محوطه مجموعه تئاتر شهر ، محوطه خانه هنرمندان ایران و مترو میدان ولیعصر(ع) به اجرا در خواهند آمد.

نمایش های خیابانی “چمدان های من” به نویسندگی و کارگردانی مختار محمدی از مریوان ساعت ۱۶ ، “جنگ ابله ها” به نویسندگی و کارگردانی احمد یوسلیانی از فریدونشهر ساعت ۱۶:۳۰ ، “سوگلین” به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار از تبریز ساعت ۱۷ ، “نامیرا” به کارگردانی امیرحسین شفیعی ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه در محوطه‌ی مجموعه‌ی تئاتر شهر اجرا می‌شوند.

نمایش “درباره یک توپ” به نویسندگی و کارگردانی موسی هدایتی در ساعت ۱۶.۳۰ و “اخطار به مشترک پرمصرف” به نویسندگی و کارگردانی حسنا قبادی از ایلام ساعت ۱۷ در محوطه خانه هنرمندان ایران به اجرا در می آیند .

نمایش “سوگلین” به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار از تبریز ساعت ۱۰.۳۰ صبح و “جنگ ابله ها” به نویسندگی و کارگردانی احمد یوسلیانی از فریدونشهر ساعت ۱۱ صبح در ایوان انتظار مترو میدان ولیعصر میزبان علاقه مندان خواهند بود.

در بخش دیگر گونه های اجرایی در چهارمین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای ۷ نمایش  همراه خواهد بود.

نمایش “ما و دیگران” به نویسندگی و کارگردانی ثریا اخلاقی روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه در دو نوبت ۱۶ و ۱۸ درپلاتو شماره یک مجموعه تئاتر شهر اجرا می شود .

نمایش “نباید” به نویسندگی و کارگردانی نازنین زهرا رفیعی روزهای ۲۵ و ۲۶ بهممن ماه ساعت ۱۶ در سالن امتحانات پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران اجرا می شود .

نمایش “دیگری ام ، چرا؟” به سرپرستی علی ظفر قهرمانی نژاد روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه و ۳ اسفند ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در آمفی تئاتر NGO های شورای شهر تهران به روی صحنه خواهد رفت.

نمایش “موزه نزدیک” نوشته سهیل امیر شریفی و کارگردانی آزاده شاهمیری روزهای ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه در دو نوبت ۱۴ و ۱۶ در پلاتو نول اجرا می شود .

“زمان در حبس قصر” نوشته و کارگردانی میلاد جباری مولانا روز های ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه و در دو نوبت ۱۸ و ۱۹.۳۰ در باغ موزه قصر به اجرا در می آید.

“رکوئیمی بر وزن صندلی با بوی تهران و احوالات دیگر” نوشته و کارگردانی شایان فیروزی نیز در روزهای ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه ساعت ۱۹ و “آدم هایی که نمی بینیم” به نویسندگی کیوان سررشته و کارگردانی سما موسوی فخر روزهای ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۸ و ۲۰ در پلتفرم عمارت روبرو اجرا خواهند شد.

اپرای شماره ۰۱#تهران نیز که نوشته و کارگردانی مرتضی زارعی است در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ کارگاه دکور تالار وحدت اجرا می شود این نمایش از ۲۳ تا ۲۸ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *