برنامه اجراهای هشتمین روز از سی و هفتمین جشنواره‌ تئاتر فجر


هشتمین روز از سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای ۱۱ نمایش صحنه ای در  تالار های اصلی ، چهارسو , سایه، قشقایی مجموعه تئاتر شهر ، تماشاخانه سنگلج ، تئاتر مولوی ، تالار حافظ ، تالار فردوسی ، تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر، تماشاخانه عباس جوانمرد خانه تئاتر همراه خواهد بود.

به گزارش تئاتر فستیوال ، روز دوشنبه ۲۹ بهمن ماه ، مجموعه تئاتر شهر میزبان چهار نمایش است. نمایش “دریاچه قو” به نویسندگی و کارگردانی رضا صابری از مشهد در دو نوبت ۱۷  و ۲۰  در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه می رود .

در تالار چهارسو نمایش ”تاریخ مردم کوچه و بازار ” به نویسندگی پیام لاریان و کارگردانی سعید شیخی از قزوین در نوبت های ۱۸.۳۰ و ۲۰:۳۰  اجرا می شود.

تالار سایه در هشتمین روز از جشنواره تئاتر فجر در  دو نوبت ۱۷ و ۱۹ میزبان نمایش “یادداشت های یک دیوانه” به نویسندگی نیکولای گوگول و کارگردانی جنت سلیم آوا از آذربایجان خواهد بود .

در تالار قشقایی نیز نمایش “نقاشی اشر” به نویسندگی محمد حسین معارف  و کارگردانی فریبرز کریمی از تهران در نوبت های ۱۷.۳۰ و ۱۹:۳۰ روی صحنه رفت.

تماشاخانه سنگلج نیز میزبان نمایش “تراژدی پارک اتابک” (به زبان ترکی ) به نویسندگی سید مرتضی هاشم پور و کارگردانی سیروس مصطفی از تبریز در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ اجرا خواهد شد .

تئاتر مولوی در این روز میزبان نمایش “پسرها پسرند” به نویسندگی و کارگردانی فرنس فهر از رومانی یک اجرا در ساعت ۱۹ اجرا می شود.

تالار حافظ نیز به اجرای نمایش “جادویت می کنم” اختصاص دارد. این نمایش به نویسندگی یاسین واسیلو و کارگردانی احسان همت از بلژیک در نوبت های ۱۸ و ۲۰.۳۰ روی صحنه می رود.

“اپرای عشق” به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور در یک نوبت ۱۹:۳۰ در تالار فردوسی به روی صحنه می رود .

در تماشاخانه ایرانشهر نمایش “ویتسک” نوشته گئورک بوشنر و کارگردانی سینا احمدی از تهران در دو نوبت  ۱۸ و ۲۰:۴۵  در تالار استاد سمندریان روی صحنه می رود.

در تالار انتظامی خانه هنرمندان نمایش “سانتی متر” به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم از تهران در دو نوبت  ۱۸ و ۱۶ به روی صحنه می رود.

نمایش چیدمان “گذرگاه” به نویسندگی و کارگردانی پیریودلوسکی از فرانسه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ درتماشاخانه عباس جوانمرد خانه تئاتر اجرا می شود .

در هشتمین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر ، ۸ نمایش در بخش خیابانی در محوطه مجموعه تئاتر شهر ، محوطه خانه هنرمندان ایران و مترو میدان ولیعصر(ع) به اجرا در خواهند آمد.

نمایش های خیابانی “سال به سال” به نویسندگی و کارگردانی سوران حسینی از مریوان ساعت ۱۶ ، “درها به روی چه کسی …” نوشته محمد جعفری لفوت و کارگردانی میلاد حسن زاده از آستانه اشرفیه ساعت ۱۶:۳۰ ، “مشترک مورد نظر” به نویسندگی و کارگردانی سمیه مهری از تهران ساعت ۱۷ ، “نامیرا” به کارگردانی امیرحسین شفیعی ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه در محوطه‌ی مجموعه‌ی تئاتر شهر اجرا می‌شوند.

نمایش “لازمان لامکان” به نویسندگی رضا بهرامی و کارگردانی مارال ایزذبخش از بوشهر در ساعت ۱۶.۳۰ و “ماشین زمان” به نویسندگی پژمان شاهوردی و کارگردانی محمد یوسفی زاده از مرند ساعت ۱۷ در محوطه خانه هنرمندان ایران به اجرا در می آیند .

نمایش “ماشین زمان” به نویسندگی پژمان شاهوردی و کارگردانی محمد یوسفی زاده از مرند ساعت ۱۰.۳۰ صبح و “درها به روی چه کسی …” نوشته محمد جعفری لفوت و کارگردانی میلاد حسن زاده از آستانه اشرفیه ساعت ۱۱ صبح در ایوان انتظار مترو میدان ولیعصر میزبان علاقه مندان خواهند بود.

در بخش دیگر گونه های اجرایی در هشتمین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای ۷ نمایش  همراه خواهد بود.

نمایش “گرم کردن” به نویسندگی و کارگردانی احسان شایان فرد در روزهای  ۲۹ و ۳۰ بهمن ساعت ۱۶ در کارگاه دکور تالار وحدت اجرا خواهد شد .

نمایش “کوهستان” به نویسندگی و کارگردانی آرش پروین در روز ۲۹ بهمن ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ در پلتفرم عمارت روبرو اجرا خواهد شد .

نمایش “بر پهنه کافه” به نویسندگی و کارگردانی مهنوش نراقی از ۲۹ بهمن تا ۲ اسفند ساعت ۱۵ در کافه تریای تالار اصلی تئاتر شهر اجرا خواهد شد .

نمایش “انگشت به انگشت” به نویسندگی و کارگردانی سید جعفر حجازی ، ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه پارک دانشجو و مجموعه تئاتر شهر اجرا خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *